Rezultate te kerkimit per termin: +Ministrja +Nikolla

Total: 1710
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:01.579Z

Ministrja Nikolla takohet me ambasadorin Arvizu

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Lindita Nikolla priti sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Aleksandër Arvizu. Ministrja Nikolla i shprehu mirënjohjen për mbështetjen e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në fushën e arsimit, duke vlerësuar bashkëpunimin e sukse

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:15.399Z

Ministrja Nikolla uron në murin ekryeministrisë: Gëzuar 2014

TIRANE - Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Lindita Nikolla i është bashkangjitur nismës “Shqipëria Uron, Shqipëria Dhuron”, duke bërë një urim në murin e kryeministrisë. "Urimet më të mira për vitin 2014 për çdo familje shqiptare! Një urim i veçantë për mësuesit e ped

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:34.129Z

Përplasja në Universitetin e Durrësit, ministrja Nikolla shkarkon rektorin

Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla ka shkarkuar rektorin e Universitetit të Durrësit, Mitat Mema. Shkarkimi është firmosur ditën e premte nga ministrja Nikolla dhe vjen pas denoncimeve të shumta në këtë universitet kundër tij. Prej kohësh, rektori Mitat Mema ka pasur përplasje publike

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:23.517Z

Ministrja Nikolla refuzon përgjigjen për ngrohjen në shkolla

Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla nuk ka një përgjigje për problemin e ngrohjes në shkolla në zonat malore dhe pagën e 13 e mësuesve. Ajo ka refuzuar tu përgjigjet këtyre 2 pyetjeve gjatë një takimi me mësuesit në Shkodër, ndërsa ka njoftuar se mësimi ka nisur normalisht në të gj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:19.889Z

Ministrja Nikolla në Vlorë, inspekton institucionet arsimore në qytet

Ministrja e Arsimit Lindita Nikolla, eshte ndalur kete te marte ne qytetin e Vlores , ku ka inspektuar nga afer disa prej institucioneve arsimore ne qytet, si parashkollore dhe shkollore.E shoqeruar nga shefja e kabinetit, por dhe drejtoresha e drejtorise arsimore te Vlores Albana Hodaj, ndalesen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.105Z

Ministrja Nikolla: Zgjedhja e rektorit të mos përdoret politikisht

Ka reaguar edhe ministrja e Arsimit dhe Sportit Lindita Nikolla lidhur me çështjen e shumëpërfolur të zgjedhjes së rektorin në UT. Nikolla thotë se zgjedhja e rektorit nuk është një ngjarje që duhet përdorur politikisht. “Dëshiroj të përshëndes sot deklaratën e rektoratit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.388Z

Ministrja Nikolla, prindërve: Merrni kuponin tatimor për librat

“Të gjithë qytetarët shqiptarë të ndihmojnë në vendosjen e formalitetit në vend” Ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla, ka kërkuar nga të gjithë prindërit që të tërheqin kuponin tatimor në momentin që blejnë libra. Ajo ka theksuar se dhënia dhe marrja e kuponit është

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama