Rezultate te kerkimit per termin: +Miratohen

Total: 5293
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:23.064Z

Kuvend, miratohen anëtarët e Bordit të AMF

Kuvendi miratoi të mërkurën në seancë plenare 3 kandidaturat për anëtarë të Bordit Ekzekutiv të Autoritetit të Mbikqyrjes Financiare. Me shumicë votash Kuvendi miratoi Enkeleda Shehin, Arjan Salatin dhe Mimoza Kacin si anëtar të Bordit Ekzekutiv të Autoriteti të Mbikqyrjes Financi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.919Z

Po miratohen ligje fshehtas

Saimir Tahiri: Deputeti socialist, Saimir Tahiri, nga podiumi i Kuvendit ka akuzuar Kryeministrin Berisha dhe qeverinë që ai drejton për aktet e miratuara dhe zbatimin e tyre pa u botuar si fillim në Fletoren Zyrtare. “Po materializohet një pushtet personal i Kryeministrit. Si mund të m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:59.876Z

Matuara, miratohen formularët A1 DHE A1Z

Tiranë- Ministria e Arsimit dhe Shkencës ka miratuar Formularët A1 dhe A1Z bashkë me udhëzuesit përkatës për Maturën Shtetërore 2012.Në bazë të udhëzimeve Formulari A1 do të plotësohet nga maturantët e këtij viti, ndërsa Formulari A1Z nga maturantët e viteve të shkuara. Provimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:56.107Z

Rehabilitimi i Amfiteatrit, miratohen dëmshpërblimet

Durrës Në mbledhjen e djeshme të saj, qeveria vendosi shpronësimin e pronarëve në zonën që do të preken nga punimet që do të nisin për rehabilitimin e Amfiteatrit në Durrës. Në vendimin e saj, qeveria miraton dhe ndryshimin e masës së dëmshpërblimit për pronarët e ndërtimeve n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:52.382Z

Buxheti afatmesëm, miratohen propozimet e ministrive

Përgatitjet Qeveria, nëpërmjet një vendimi në mbledhjen e djeshme, miratoi tavanet buxhetore për çdo institucion për vitet 2015-2017. Risi në këtë projektligj është pikërisht fakti që buxheti i vitit të ardhshëm pritet që të shqyrtohet dhe miratohet në të njëjtën kohë me proj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.351Z

Asambleja, miratohen ndryshimet n statut

Përfundon mbledhja e Asamblesë Kombëtare e Partisë Socialiste, në të cilën u miratua programi dhe ndryshimet në statut. Deputeti Blendi Klosi deklaroi se ndryshimet kanë qenë pjesë e një diskutimi te gjerë, ndërsa theksoi se misioni i socialistëve mbetet transparenca e zg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.796Z

Sot miratohen kreditë e strehimit, bursat, shpronësimet

Intervista Flet kreu i Këshillit Bashkiak të Tiranës, Aldrin Dalipi, para drejtimit të mbledhjes së tij të parë Lorina Mixha Sot, në Këshillin Bashkiak të kryeqytetit pritet të miratohen të gjitha ato vendime që u bënë kapicë këta pesë muaj, kur në institucionin vendor e përfshi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama