Rezultate te kerkimit per termin: +Mjegulls

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:51.488Z

Indi, trenat përplasën si pasojë e mjegullës

Dy trena u prplasn n Indi si pasoj e mjegulls duke i marr jetn 3 personave dhe plagosur dhjetra t tjera. Ngjarja ndodhi n provincn e Utar Pradshit. Autoritetet fajsuan mjegulln e dendur pr kt aksident ndrkoh q m hert kt muaj dy aksidente t tjera hekurudhore u regjistruan po si pasoj e kushteve t mot

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.636Z

Rusi, zjarret i afrohen zonave të ndotura me radioaktivitet

Zjarret q po shkrumbojn Rusin kan prekur edhe zonat e ndotura nga katastrofa nukleare e ernobilit. Sipas mediave ruse, q nga mesi i korrikut flakt kan prfshir nj hapsir prej 4 mij hektarsh, prfshi ktu edhe rajonin e Briansk, n kufi me Bjellorusin dhe Ukrainn. N nj koh q organizata ambientaliste, Gri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.335Z

Intifada kulturore;Kush do ta filloj n Kosov?

Mendoni grat t cilat i kan burrat n mwrgim dhe mallin e fmijve pr prindin mashkull, mendoni pak jetimin i cili mendon se i sht kthyer babai dhe me vrap t sulet n prehr, mendoni Penolopn kosovare e cila sapo thurr tymnin e shkatrron at dhe mbetet besnike e iluzionit t saj, mendoni dika q ndodh pr mom

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:24.532Z

Ish-Kinostudio i ka fshehur filmat e Kosovës!

Kineastët nuk deskualifikohen: Jeni komunistë! Kosova ka nj histori filmi gati 50-vjeare, q na e tregon Gani Mehmetaj si nj valvul nostalgjie e ndrtuar pr jetn brenda Kosovafilm dhe pse ishin nn regjimin serb. Rreth 35 filma artistik e dokumentar, t xhiruar dhe 200 filma t impor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.169Z

Kisha e Marmiroit, të vetmit pelegrinë - barinjtë!

Në fund të gadishullit të Karaburunit, aty ku ai bashkohet me luginën e Dukatit, ndodhet një objekt kulti i harruar prej kohësh do mngjes kur dielli ndrion kreshtn e Shashics e do mbrmje, kur ai zbret pas n Adriatik, ajo qndron gjithmon aty, duke mbretruar e vetme n heshtjen

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama