Rezultate te kerkimit per termin: +Mjeks

Total: 10
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.370Z

OSBE, ndihmë Shqipërisë për demontimin

Ministria e Mbrojtjes dhe OSBE-ja nnshkruan dje nj marrveshje dypalshe pr shkatrrimin e lndve kimike joluftarake t mbetura nga e kaluara dhe nj ndihm pr disa sharra q do t ndihmojn procesin e demontimit n Mjeks. “Ky projekt ka rndsi pr sigurin e transportimit t municioneve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.495Z

Inagurohet linja e re e demontimit të mortajës

Uzins s Lndve Plasse n Mjeks i sht shtuar nj linje e re, ajo e demontimit t predhave t mortajs 120 mm. N kt linj do t asgjsohen n dy faza 11 mij ton predha mortaje, deri n fund t vitit 2013 dhe s shpejti do t hyj n funksionim edhe linja e shkatrrimit t minave bakelite n nj mas 2112 ton. N inagurimi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.555Z

Mbrojtja, linjë e re për demontimin e predhave

N zbatim t planit t veprimit dhe pr t rritur kapacitetet e demontimit t municioneve t teprta n Forcat e Armatosura, dje n Uzinn e Lndve Plasse n Mjeks t Elbasanit u prurua nj linj e re pr demontimin e predhave t mortajave t kalibrit 120 mm. N ceremonin e organizuar me kt rast ish

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.646Z

Fermeret kultivojne bimet mjekesore

Fermerët po kultivojnë bimë mjeksëore Por, ndërsa deri dje investuan kursimet nga emigrimi, sot kërkojnë më shumë financime në vend. Si aktivitet bujqësor përgjigjia e parë vjen nga mikrofinanca… Futja në skemën e subv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:14.419Z

Në një muaj u asgjësuan 1747 tonë municione

Brenda nj muaji ushtria shqiptare ka asgjsuar 1747 ton municione t mbartuara, ndrsa n 5 muaj n total u asgjsuan 5215 ton. Gjat mbledhjes s bordit drejtues pr asgjsimin e municioneve t teprta, Zevends Ministri i Mbrojtjes Ekrem Spahia, tha se ky projekt i madh do t oj n 0 numrin e armve q shfaqin rre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:53.208Z

Përleshje e familjarëve të pacientëve me sigurimin e QKUK

Një përleshje fizike ka ndodhur sot para repartit të Gjinekolojisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Në përleshje janë përfshirë një grup familjarësh të pacientëve të cilët janë përlesh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:17.449Z

Ende të pavendosur për gërmimet

Gërmimet në Rashkë të Serbisë, aty ku u zbulua se ka varreza masive u ndërprenë në muajin dhjetor të vitit që lamë pas. Një vendim të tillë morën autoritetet e Serbisë. Drejtori i Departamentit të Mjeksësis&eum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama