Rezultate te kerkimit per termin: +Mnyra

Total: 373
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.804Z

Topalli: Jam e sigurtë se PS do ti japë fund bojkotit

Pak dit prpara mbajtjes s tryezs s Presidentit pr vendosjen e nj dialogu mes mazhorancs dhe opozits, kryeparlamentrja Topalli u shpreh optimiste se bojkoti i socialistve do t marr fund dhe jeta parlamentrae do t'i rikthehet normalitetit. Deklaratn e saj, numri nj i Kuvendit e bri gjat nj konference

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.545Z

Beograd, Hague: Tërhiqni rezolutën për Kosovën

Ministri I Punve t Jashtme t Britanis s Madhe, Uilliam Hague e ka filluar vizitn e tij zyrtare n Beograd me nj takim q ka zhvilluar me Presidentin e Serbis, Boris Tadi. Hag pritet t konsultohet me zyrtart Serb pr ndryshime t mundshme t project rezoluts mbi Kosovn, q Serbia ka dorzuar n Asamblen e Pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.342Z

Dashuria n familje, mnyra m e mir pr edukimin e fmij

Prindrit duhet t shfrytzojn kohn e lir t ciln e kalojn n shtpi pr t'u treguar fmijve dashuri dhe dhembshuri. Nj nga mnyrat sht q edhe punt rutine shtpiake jan nj rast i cili duhet shfrytzuar pr t krijuar lidhje sa m t mira me fmijt. Specialistt theksojn se fmijt i marrin njohurit e prgjithshme mb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.428Z

Mënyra e qëndrimit

Sa e rndsishme sht pr shndetin Zakonisht kur ankohemi nga dhembjet e ndryshme trupore, ia hedhim fajin puns, por nuk e kuptojm se ato shkaktohen nga mnyra e gabuar e t ndenjurit ulur ose n kmb. Specialistt q mbulojn kt sektor japin kshilla pr parandalimin e dhembjeve q vijn prej tyre Kur kemi dhemb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.186Z

Aksidentet, specialistët: Favorizohen nga mangësitë në sistemin rrugor

Ne pese vitet e fundit ato qe kane marre pjesen e luanit kane qene investimet ne infrastrukturen rrugore. Pavaresisht kesaj numri i aksidenteve mbetet i krahasueshem me nje bilanc lufte po t’u referohesh statistikave te vetem nje muaji. Njeri prej njohesve me te mire te problematikes se akside

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.490Z

Të varrosesh në mënyrë të çuditshme

Ky duket si manekin apo jo. Por sht nj njeri i vdekur. Trupi i 22-vjearit u balsamos dhe familja e tij i krkoi shtpis s funeralve ta vendoste trupin e pajet n motor pr ceremonin. Por kjo nuk sht mnyra e vetme e uditshme q njerzit prdorin pr t'u larguar nga kjo bot. Arkivole n formn e kpucs, kafshve,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:26.107Z

Bankat, specialistët: Të ndryshojë ligji për sigurinë fizike

Shtimi i rasteve te grabitjes se bankave gjate 2010-tes ka nxjerre ne pah nevojen e ndryshimit te ligjit per sherbimin e ruajtjes dhe te sigurise fizike.Shoqerite licensohen nga drejtoria e pergjithshme e policise se shtetit sipas ligjit te vitit 2001.Aktualisht numri i kompanive te licensuara eshte

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama