Rezultate te kerkimit per termin: +Modeli

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:34.510Z

MODELI RUS

Cilido që të ketë qenë synimi i atyre që urdhëruan helmimin e një ish-agjenti të dyfishtë dhe të së bijës në një qytet anglez, një gjë ata nuk e arritën: izolimin e Britanisë së Madhe.Së bashku kryetarët e shteteve dhe të qeverive të fuqive kryesore të Perëndimit, të Shtete

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:35.159Z

Tirana modeli i ezauruar

Petrit Vasili Është hera e parë ndoshta që duke vënë në zap nostalgjitë për Tiranën time, ndjej realisht në shpinë peshën e një qyteti që s‘është më imi, që më bezdis, më lodh, më sëmur, pra të një qyteti që më plagos mendjen dhe shpirtin.Si shumë e shumë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:52.607Z

Modeli i Ilirit

Ilir Deda thotë se modeli i dy Gjermanive mund t’i shërbejë Kosovës dhe Serbisë për të ndërtuar marrëdhënie normale. Modeli gjerman ishte hedhur poshtë nga shtete të fuqishme europiane me arsyetimin se nuk mund të aplikohet në raportet Prishtinë –Beograd. Por, Këshilltari i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:16.934Z

Nobel, Ekonomia dhe Modeli Anglosakson

Kontratat, të shkruara dhe të pashkruara, përcaktojnë marrëdhëniet midis pjesëmarrësve në ekonominë e lirë të tregut. Por, pavarësisht nga rëndësia e tyre, shumë punë akademikei minimizon ato. Çmimi Nobel i këtij viti për ekonomi, ju dha dje nga suedezi Riksbank, Oliver Hart n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.461Z

Modeli gjerman

Nga Express më 01 qershor 2011 në ora 10:32 Drejtuesi i fondacionit “German Marshall”, Ivan Vejvoda ka thënë se modeli i raporteve mes dy Gjermanive mund të jetë zgjidhje për raportet mes Kosovës dhe Serbisë. Lidhur me deklaratën e ministrit serb të Punëve të Jashtme, Vuk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:58.484Z

Zgjedhjet gjermane dhe modeli shqiptar

Gjermania vendi kryesor që de facto drejton politikisht dhe ekonomikisht Bashkimin Evropian – ndodhet në prag të zgjedhjeve parlamentare. Angela Merkel, kryetare e CDU prej vitit 2000 dhe kancelare e Gjermanisë prej vitit 2005, pret të konfirmohet në mandatin e tretë p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:54.974Z

Berisha: Modeli ynë, sukses. Rritje ekonomike

Kryeministri Berisha TTIRANË- Kreu i qeverisë, Sali Berisha ka vlerësuar sërish modelin ekonomik të Shqipërisë, që e renditi atë në të vetmin vend me rritje ekonomike në Evropë në kohën e krizës. Modeli ynë funksionon dhe ai i ka dhënë këtij vendi rritjen më të madhe ekonomike

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama