Rezultate te kerkimit per termin: +Mogherini

Total: 1368
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.156Z

Mogherini sot në Kosovë

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini, do të vizitojë Kosovën me ç'rast do të takohet me presidenten e Kosovës, Atifete Jahjaga dhe me kryeministrin, Isa Mustafa. Mogherini do të takohet edhe me kryetarin e AAK-së Ramush Haradinaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:51.353Z

Mogherini: Arritje historike

Shefja e BE'së për Politikë të Jashtme, Federica Mogherini, në njoftimin e saj për arritjen e katër marrëveshjeve mes Kosovës dhe Serbisë, thotë se kjo është një "pikë referimi për raportet mes të dyja vendeve". "Të dy kryeministrat kanë shënuar një kthesë në dialog. Ata janë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:30.723Z

Mogherini anullon vizitën drejt Tiranës

Frederica Mogherini ka anulluar vizitën e saj në Tiranë që do të bënte gjatë ditës së nesërme. Shefja e politikës së Jashtme të BE-së, do të vinte në Shqipëri në kuadër të takimit të SEECP, (Nismës së Europës Juglindore). Mësohet se anullimi i vizitës ka ardhur për shkak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:29.091Z

Mogherini, viziton Tiranën në fillim të marsit

Shefja e diplomacisë Brukseli shton vëmendjen ndaj Tiranës zyrtare duke intensifikuar takimet e nivelit të lartë. Shefja e politikës së jashtme, Federica Mogherini, do të vizitojë për herë të parë që pas marrjes së detyrës kryeqytetin shqiptar në datat 4 deri 6 mars. Gjatë 48 orëv

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.280Z

Itali dorehiqet Ministrja e Jashtme Mogherini

0 brbr brbrMinistrja e Jashtme italiane Federika Mogherini ka dhene doreheqjen nje dite perpara marrjes se postit si perfaqesuese e larte e diplomacise europianebrbr brbrAktualisht vijojne konsultimet per pasardhesin e saj Kryeministri Mateo Renci kerkon qe Mogherini te pasohet nga nje femer per te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:26.478Z

Mogherini qëndron sot në Prishtinë dhe Mitrovicë

Përfaqësuesja e lartë e Bashkimit Evropian për Punë të Jashtme dhe Politika të Sigurisë, Federica Mogherini, do të vizitojë sot Kosovën. Ajo do të qëndrojë në Prishtinë dhe Mitrovicë. Gjatë vizitës, Mogherini do të takohet me autoritetet politike, duke përfshirë presidentin Has

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.126Z

Mogherini vizite ne Kosove

brbrNje dite pas vendimit per liberalizimin e vizave me Kosoven shefja per politike te jashtme e unionit Federika Mogherini qendron ne Prishtine Zyrtarja e larte e BE-se mban takime me kreret me te larte te shtetit si presidentin Thaci kryeministrin Mustafa dhe kryeparlamentarin Veseli shte parashi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama