Rezultate te kerkimit per termin: +Mohamed +Mursi

Total: 185
No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:41.360Z

Egjipt, Mohamed Mursi fiton zgjedhjet presidenciale

 Islamiku Mohamed Mursi, përfaqësues i Vllazërisë Muslimane u zgjodh presidenti i Egjiptit me 51.7% pas balotazhit të zhvilluar fundjavën e kaluar,duke fituar mbi ish gjeneralin Ahmed Shafik. Vendimi u shpall sot nga komisioni shtetëror i zgjedhjeve në Eg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.411Z

Egjipt betohet presidenti Mohamed Mursi

Mohamed Mursi u betua si i pari president civil, i zgjedhur në mënyrë demokratike, në një ceremoni historike në Kajro të Egjiptit. Kandidati i Vëllazërisë Myslimane kreu betimin para Gjykatës së Lartë Kushtetuese e premtoi se do t&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.241Z

Presidenti i ri në Egjipt, betohet sot Mohamed Mursi

Presidenti i zgjedhur i Egjiptit, Mohamed Mursi përshëndeti turmën e njerëzve të mbledhur në sheshin Tahrir të Kajros, vatra e protestave që përmbysën Hosni Mubarakun, duke thënë se revolucioni duhet të vazhdojë deri në p&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:42.245Z

Presidenti i Egjiptit, betohet në Gjykatë Mohamed Mursi

Mohamed Mursi u bë presidenti i parë i Egjiptit islamik, civil dhe i zgjedhur lirisht të shtunën, duke korrur frytet e revoltës popullore të vitit të kaluar kundër regjimit 30-vjeçar të Hosni Mubarakut, edhe pse ushtria mbetet e vendosur për t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:23.471Z

Egjipt Mursi del para gjyqit

Ish-presidenti i Egjiptit, Mohamed Mursi mbërriti në sallën e gjyqit, I akuzuar për spiunazh dhe komplot për kryerjen e akteve terroriste. Një helikopter e solli atë nga burgu Burxh Al Arab, në akademinë e policisë së Kajros. S&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:07.488Z

Mursi mbron dekretin

Presidenti i Egjiptit Muhamed Mursi ka mbrojtur deri në fund dekretin e diskutueshëm që ka kthyer në shesh manifestuesit në Kajro. Në të njëjtën kohë është konfirmuar edhe referendumi kushtetues për datën 15 dhjetor, por dhe hapja

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:41.987Z

Egjipt denohet kundershtari i Presidentit Mursi

Është dënuar me 6 muaj burg me kusht dhe 500 euro gjobe militanti i opozitës qe ka akuzohet se ka fyer presidentin egjiptian Mohamed Mursi. Vendimi shkaktoi reagim ne sallën e gjyqit nga mbështetës te Ahmed Douma.   Ky i fundit i intervistuar kohe me pare i k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama