Rezultate te kerkimit per termin: +Moikom +Zeqo

Total: 375
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:13.329Z

Moikom Zeqo, i sëmurë rëndë

Shkrimtari Moikom Zeqo është i sëmurë rëndë. Kjo gjë raportohet nga gazeta Dita. Sipas kësaj të fundit, Zeqo është diagnostikuar me leuçemi kronike. Dita raporton ndërkohë, se në spitalin Onkologjik nuk është gjendur një vend për trajtimin e tij, pasi ato janë të zëna. ̶

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:29.197Z

Moikom Zeqo sjell librin "Shitësit e kaosit"

"Shitësit e kaosit", është i treti vëllim i një korpusi të prozës së shkurtër që shkrimtari Moikom Zeqo beson ta mbërrijë deri në pesë volume. Fokusi i përsiatjeve ka qenë fakti nëse është njeriu i aftë të përballojë apokalipsin, apo në mënyrë fatale dhe mekanike apoka

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:58.169Z

Moikom Zeqo dhe zbulimi i “Adamit të fshehur”

Petrika GROSI Pas botimit më të fundit të tij, shkrimtari Moikom Zeqo na surprizon përsëri me librin e ri “Adami i fshehur”, që paraqitet si një përmbledhje me rrëfime onirike dhe etyde. Nisur me librin paraardhës “Gjumashët e Efestit” dhe vijuar tashmë, me botimin për të cili

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.710Z

Moikom Zeqo me Kuajt e Swiftit

Shpesh te mbash kryqin e polihedrizmit nuk eshte aq e thjeshte sa mund te duket...duhet ti japesh peshen e duhur pasioneve qe flene dhe shperthejne brenda teje....por duket se shkrimtaria studimiproza dhe poezia tek Moikom Zeqo qe te gjitha shkrihen ne pikture. Ndonese nuk njihet si piktor ai vizato

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:56.724Z

Moikom Zeqo, perpjekja e jetes

Ka plotesuar gjashtedhjete vitet e jetes se tij, Dr. Moikom Zeqo. Larg peshtjellimeve te politikes, ne studion e tij ne Muzeun "Mezuraj", ai vazhdon te krijoje, te modeloje dhe te punoje ne vazhde te institucionalizimit te vepres se jetes se tij Ka kaq shume peshtjellime ne jeten e vendit tone, ne p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.483Z

Moikom Zeqo sjell Kuajt e Swiftit ne Zenit

Ekspozita Per Moikom Zeqon piktura ka qene nje hobi i kahershem. Prej vitesh i eshte kushtuar asaj njesoj si edhe fushave te tjera me te cilat eshte bere i njohur per publikun. 63 pikturat e ekspozuara ne galerine Zenit ne Tirane sjellin per publikun veprat e autorit te cilat nisin qysh prej vitit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:33.913Z

Moikom Zeqo i dhuron 100 libra bibliotekës Musine Kokalari

Arkeologu dhe krijuesi letrar, mjeshtri i madh Moikom Zeqo i ka dhuruar rreth 100 libra, bibliotekës publike Musine Kokalari, e cila ndodhet në njësinë 7 në kryeqytet. Biblioteka e cila u inaugurua vetëm pak ditë më parë nga kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj duke u kthyer nga

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama