Rezultate te kerkimit per termin: +Monitorimi +Qeverisja

Total: 37
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.464Z

Monitorimi Qeverisja jo transparente

Lëvizja Mjaft publikoi raportin e tretë për monitorimin publik të ministrive, ku një nga konstatimet kryesore është ajo se institucionet qeverisëse nuk janë transparente. Sipas lëvizjes Mjaft, shumë nga ministritë kanë dë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.098Z

Meta: Konsensusi dhe monitorimi ndërkombëtar, shtyllat e reformës në drejtësi

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta foli për mbledhjen e Komisionit të Reformës në Drejtësi që po zhvillohet aktualisht, duke nënvizuar se "konsensusi mes palëve dhe monitorimi ndërkombëtar janë shtyllat e reformës në drejtësi". "Sot po jepen opinionet e EURALIUS-it lidhur me pretendimet e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.449Z

Kartat, bllokohet monitorimi

 BLEDAR HOTIKomisioni për monitorimin e kartave të identitetit fut në sherr demokratët dhe socialistët. Dy partitë nuk ranë dakord për formulën e ngritjes së komisionit të posaçëm, pasi PS shprehet kundër formulës së drejtimit nga ana e dy bashkëkryetarëve. Nënkryetari

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:48.849Z

Qeverisja vendore, zbardhen reformat e reja që pritet të marrë qeveria deri më 2020

Strategjia   Autonomia lokale, preket rendi publik, infrastruktura rrugore dhe administrata Artemisa Hoxha Këshilli i Ministrave miratoi dje strategjinë ndërsektoriale për decentralizimin dhe qeverisjen vendore 2015 – 2020, e cila parashikon ecurinë e mëtejshme që ka ndërmarrë qever

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:22.355Z

Qeverisja e mirë, në krye Bashkia e Korçës

Bashkitë e Korçës, Rubikut, Durrësit, Sarandës, si dhe Komuna e Otllakut janë renditur të parat në klasifikimin e bërë nga koalicioni shqiptar kundër korrupsionit (ACAC) gjatë raportimit të rezultateve të qeverisjes së mirë. Monitorimi i realizuar në 40 bashki dhe komuna të vendit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:29.390Z

Monitorimi i administratës, Abilekaj: LSI është përjashtuar nga task forca

Analisti dhe gazetari Enton Abilekaj tha se Lëvizja Socialiste për Integrim është përjashtuar nga task forca e ngritur për monitorimin e administratës për pjesëmarrje në fushatë. Në emisionin Ekopolitikë të gazetares Aurora Sulçe, Abilekaj tha se shkarkimet e dy drejtuesve të Postës

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:25.026Z

PS: Dosje për aferat korruptive të ministrave të qeverisë

Rastet korruptive janë dokumentuar nga grupi për krijimin e bazës së të dhënave të keqqeverisjes. Shaban Sulçe Të gjitha aferat korruptive të realizuara nga ministrat e qeverisë “Berisha” gjatë këtyre katër viteve qeverisjeje janë dokumentuar dhe sistemuar në dosje nga ana e Pa

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama