Rezultate te kerkimit per termin: +Monitorimit

Total: 4902
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.794Z

Ngrihet Bordi i Monitorimit të Medias

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ngriti Bordin e Monitorimit të Medias. Dje KQZ-ja miratoi 7 anëtarët e Bordit të Monitorimit të Medias. Në mbledhjen e parë të Bordit do të zgjidhet edhe kryetari i këtij bordi. Në Nenin 5 të Kodit Zgjedhor thuhet se KQZ-ja, 10 ditë përpara fillimit të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:04.855Z

KQZ miraton bordin e monitorimit të mediave

27/05/2005  Nga data 3 qershor do të vëzhgohen lajmet dhe spotet Komisioni Qendror i Zgjedhjeve miratoi ngritjen e Bordit të Monitorimit të Medias, si edhe caktoi 7 anëtarët e tij. KQZ vendosi që mbledhja e parë e Bordit të mbahet në datën 30 maj 2005. Anëtarët e Bordit u cakt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.810Z

Operacioni Nderkombetar i Monitorimit mberrin sot ne Tirane

brbrMberrin ne Tirane Operacioni Nderkombetar i Monitorimit Vizion Plus ka mesuar se njerezit qe do te asistojne procesin e vettingut Drejtoresha e zgjerimit ne Komisionin Europian Genoveva Ruiz Calavera e cila eshte shefja e Operacionit Nderkombetar te Monitorimit dhe 3 anetare te ketij misioni te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:24.473Z

Drafti final: Kryeministri emëron Vëzhguesit Ndërkombëtar të Monitorimit

Në draftin final të ekspertëve të lartë të Reformës në Drejtësi i cili është bërë publik ditën e djeshme parashikohet ngritja e një misioni Ndërkombëtar të Monitorimit që do të jetë përgjegjës për sigurimin e transparencës, sigurisë juridike dhe garancive për të mos lejua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:50.863Z

Formohet larg kamerave bordi i monitorimit

Larg vemendjes dhe pa pranine e kamerave, bordi me 7 anetare i monitorimit te mediave zgjodhi kryetarin e tij, qe do te jete gazetari Basir Cllaku, deri dje drejtor informacioni ne “Mediasat”. Nuk dihet ende, nese me marrjen e kesaj detyre, ai ka dhene doreheqjen nga ky funks

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.607Z

Bordi Monitorimit kërkon gjobitjen e TVSH-së

10/06/2005  Bordi i Monitorimit të mediave i ka kërkuar dje Komisionit Qendror të Zgjedhjeve që të gjobisë Televizionin Publik Shqiptar. Shkak është bërë fakti se TVSH i ka dhënë më shumë kohë Partisë Socialiste sesa partive të tjera në spotet e fushatës elektorale. Por,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:51.796Z

Bordi skandaloz i monitorimit të fushatës

Nga Tema/TCHBordi i monitorimit të medieve, një organizëm që të do kontrollojë punën e tyre gjatë fushatës, mund të thuhet pa më të voglin dyshim se nuk ka aspak besueshmëri. I përzgjedhur pa praninë e medieve dhe pa u diskutuar aspak, bordi në fjalë është i mbushur me gazetarë m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama