Rezultate te kerkimit per termin: +Mosca

Total: 53
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:04.588Z

Ndërron jetë gazetari sportiv Maurizio Mosca

Mediaset dhe gazetaria italiane kanë humbur një protagonist të madh. Maurizio Mosca ka ndërruar jetë në spitalin San Mateo në Pavia të Italisë ku ishte shtruar që në fillim të javës. Ai ishte 69 vjec. Dhe pse prej shumë kohësh vuante nga një sëmundje e rëndë ai vazhdoi të punonte

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:45.930Z

Kapelo shpall listën e Rusisë për në Botëror: Do të jemi ekipi surprizë

Trajneri italian i Kombëtares ruse, Fabio Kapelo ka shpallur zyrtarisht 23 futbollistët që do të marrin pjesë në Botërorin e Brazilit. Bie në sy lënia jashtë e senatorëve, Arshavin e Pavlishçenko të cilët tekniku ka preferuar të mos i grumbullojë. Kapelo është munduar të krijojë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:41.401Z

Armë dhe drogë, arrestohen në Itali 3 shqiptarë (Emrat)

Tre shqiptarë janë arrestuar nga policia italiane për marijuanë dhe armë zjarri. Pistoleta nga ekspertiza rezultoi e vjedhur në Romë. Operacioni është bërë mbrëmjen e së martës nga policia e Latina ku në pranga ranë  tre shqiptarët Altin Rakipi 46 vjeç, Alfred Shehaj 38 vjeç dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.375Z

Vizat me Shqiprin, Brukseli kritika shkupit zyrtar

Zdhnsi i Komisionerit Evropian pr Drejtsi dhe Pun t Brendshme, Riccardo Mosca dhe raportuesi pr Maqedonin n Parlamentin Evropian, Erik Maer, i kan drejtuar kritika Shkupit zyrtar pr regjimin e ri t vizave. Zdhnsi i Komisionerit pr Drejtsi dhe Pun t Brendshme, Riccardo Mosca deklaroi pr gazetn maqedo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.389Z

Zhirkov mund te largohet

Yuri Zhirkov po e shqyrton me kujdes te ardhmen e tij te Chelsea. Futbollisti rus i cili zbarkoi ne Londer ne vitin 2009 nga CSKA Mosca nuk po gjen vend ne perberjen titullare te Blues te menaxhit Carlo Ancelotti. Andaj mesfushori i krahut po e shqyrton mundesine e rikthimit ne atdhe. Zenit dhe Sp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.721Z

Topi i Arte Afrikan

Konfederata Afrike e Futbollit ka bere publike listen e 25 lojtarve qe do te konkurojne per cminim e lojtarit me te mire te vitit. Ne kete liste bine ne sy sulmuesi i B.Dortmund Pierre-Emerick Aubameyang, apo mesfushori i Man. City Yaya Toure. Kjo eshte dhe lista e plote. Asamoah Gyan (Gha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:48.416Z

Inati historik i futbollistit

Rivaliteti në fushën e futbollit gjatë viteve `60 nuk është harruar dhe vazhdon edhe sot e kësaj dite. Dy ish-yjet e futbollit amerikan, Joe Kapp dhe Angelo Mosca, kanë prishur festën e organizuar

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama