Rezultate te kerkimit per termin: +Moske

Total: 1282
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:24.165Z

SHBA-Rusi, Burns ne Moske

Nensekretari amerikan i Shtetit, William Burns mberriti dje ne Moske per te diskutuar lidhur me nje sere ceshtjesh me zyrtaret ne Moske. Vizita e tij erdhi pas premtimit te zevendespresidentit amerikan, Joe Biden per te permiresuar marredheniet mes SHBA-se dhe Rusise.Ne axhende perfshihej

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:25.432Z

Kinemaja shqiptare nje jave ne Moske

Prej dates 8 tetor deri me 14 Arkivi Qendror Shteteror i Filmit ne bashkepunim me ambasaden shqiptare ne Moske. Java e filmit do te zhvillohet ne kinoklubin Miqesia e Popujve ne Universitetin e Moskes ku studiojne shumica e studenteve shqiptare ne Moske. Programi do te permbaje dokumentarin Shqiperi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.468Z

Moske del nga koma reporteri i rrahur

Moske 13 nentor NOA - Pas sulmeve brutale te kryera kunder shume gazetareve rreth 500 persona kane protestuar ne Moske per te kerkuar qe te perfundoje terorri kunder gazetareve. Ne nje banner lexohej Kushdo qe sulmon nje gazetar sulmon lexuesin e tij. Shume persona mbanin ne duar foton e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:13.676Z

Moske, nis konferenca nderkombetare per gazin

Po zhvillohet ne keto momente ne Moske konferenca nderkombetare mbi krizen e gazit, mes perfaqesuesve te Kremlinit dhe atyre te Bashkimit Evropian. “Mund te gjejme nje zgjidhje vetem nese perpiqemi te gjithe se bashku. Per kete arsye vendosa ta organizoja kete konference ne Moske&r

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:44.860Z

Naomi Campbell do zhvendoset ne Moske

Pavaresisht shfaqjes ne skene te bashkeshortes ruse, historia e dashurise mes panteres se zeze Naomi Campbell dhe milionerit Vladislav Doronin, vazhdon njesoj. Sipas informacioneve te fundit te shtypit roze, Naomi qe tani jeton mes Londres dhe Nju Jorkut, ka vendosur te transferohet ne

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:08.758Z

Mjaft kundershtive Moske-Uashington

Presidenti i SHBA-ve, Barak Obama, takimin e tij te pare me kryeministrin Vladimir Putin e quajti "nje mundesi te shkelqyer per t'i vene marredheniet SHBA-Rusi ne nje nivel me te forte". Por, Obama njekohesisht ka thene se "ne (dy vendet) nuk do te thote qe te pajtohemi per cdo gje". Kurse apeloi: M

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:02.025Z

Moske shtypet brutalisht parada homoseksuale

style=positionrelativez-index2> Ne Moske jane arrestuar 34 persona shumica e te cileve te huaj gjate nje sfilate homoseksualesh shume prane Kremlinit. Dy prej pjesemarresve te arrestuar ishin ushtare amerikane. Pjesemarresit jane sulmuar me heret edhe nga fondamentaliste orth

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama