Rezultate te kerkimit per termin: +Muamer +Gadafin

Total: 52
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.344Z

Okampo: Libia te implementoj fletarrestin për Gadafin

Kryeprokurori i Gjykatës Ndërkombëtare Penale, Luis Moren-Okampo, sot u ka bërë thirrje qarqeve të brendshme të Muamer Gadafit, që të kthehen kundër tij dhe ta arrestojnë atë. Duke folur në Hagë, një ditë pasi gjykata s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.808Z

Këshilli Tranzitor: S`ka të ardhme për Gadafin në Libi

Kreu i Këshillit të kryengritësve, deklaroi se pas lëshimit të fletarrestimit nga Gjykata Ndërkombëtare Penale, nuk ka mundësi që Muamer Gadafit t`i jepet një strehim i brendshëm në Libi. Përmes një deklarate, kreu i Këshill

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.231Z

Gjykata Ndërkombëtare lëshon fletarrest për Gadafin

Gjykata për Krime Ndërkombëtare në Hagë ka lëshuar sot fletë arrestin për liderin e Libisë Muamer Gadafin. Gjykata e Hagës e akuzuar Gedafin për krime kundër njerëzimit, të kryera kundër kundërshtarëve të tij,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.859Z

Mbeshtetja per Gadafin

Nga Iva Martinoviq Charles Recknagel Nderkohe qe bombardimet e NATO-s ne Libi vazhdojne ultranacionalistet serbe po mbeshtesin Muamer Gadadin duke portretizuar Tripolin dhe Beogradin si viktima binjake te agresionit Perendimor. Fushata ne mbeshtetje te Gadafit po udhehiqet nga lideret e partive u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:43.498Z

Tunizi: Gjykata urdhëron ekstradimin e ish kryeministrit libian

Një gjykatë në Tunizi, ka vendosur sot që Al-Baghdadi Ali al-Mahmudi, i cili kishte funksionin e kryeministrit gjatë udhëheqjes së ish liderit libian, Muamer Gadafi, do të ekstradohet në Libi për t`u gjykuar. Avokati i Al-Mahmudi-t, i ka thë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:04.751Z

Libi, kryengritësit e mirëpresin ofertën e Unionit Afrikan

Liderët e kryengritësve në Libi e kanë mirëpritur ofertën e Unionit Afrikan për hapjen e bisedimeve me qeverinë në Tripoli, pa pjesëmarrjen e Muamer Gadafit. Këshilli Kombëtar Tranzitor tha se kjo ishte hera e parë që Unioni Afri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:36.762Z

Konfirmohet vrasja e djalit të Gadafit

Konfirmohet vrasja e Khamis Gadafit, djali të liderit të përmbysur libian Muamer Gadafi. Stacioni televiziv Arrai, me seli në Siri, që e mbështet Muamer Gadafin, ka konfirmuar sot se djali i liderit të përmbysur, Khamis, është vrarë gjatë l

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama