Rezultate te kerkimit per termin: +Muhamer +Gadafi

Total: 8
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.443Z

Gadafi mesazh mbështetësve:Fitore,ose vdekje

TRIPOLI- Udhëheqësi libian Muhamer Gadafi nuk terhiqet dhe shfaqet me nje tjeter video drejtuar mbeshtetesve te tij. “Fitore o vdekje”. Ky ka qene mesazhi i Gadafit, transmetuar gjate nates permes valeve radiofonike dhe televizive, permes te cilit kerkon nga gjithe te armatosurit te ni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:17.265Z

Gadafi bënë thirrje për beteja të reja luftimesh

Udhëheqësi libian Muhamer Gadafi u ka bërë thirrje sot përkrahësve të tij për t`u përgaditur për "beteja për çlirim”. Kjo deklaratë e Gadafit, thuhet se u dha në një mesazh audio në televizionin e Libis&e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.516Z

Gadafi shpreh indinjatë ndaj perëndimit, njohën legjitimitetin e rebelëve

16-07-2011 / Gazeta 55 “Grupi i Kontaktit” diskuton për LibinëPërfaqësuesit e të ashtuquajturit “Grupit i Kontaktit”, për Libinë do të diskutojnë sot në lidhje me konfliktin në Libi. Ky grup pjesë e të cil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:38.285Z

Pacolli: Eleminimi i Gadafit, fitore për të gjithë

Pacolli: Eleminimi i Gadafit, fitore për të gjithë Pas konfirmimit të Vdekjes së diktatorit Libian Muhamer Gadafi ka ardhur reagimi edhe nga njeriu që përpara një viti e kishte vizituar, këtë të fundit në Tripoli. Zëvendës kryemi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.365Z

NATO: Rënia e Gadafit, çështje kohe

TRIPOLI- Pas bombardimeve ne rezidencen e Gadafit, NATO ka deklaruar se  është vetëm çështje kohe para se regjimi i udhëheqësit libian Muhamer Gadafit të pushtohet nga kryengritësit në Tripoli. “Le të jetë e qartë këtu: pavarësisht zhurmës që mund të bëhet në Tripoli, re

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.615Z

Forcat e Gadafit bombardojnë Misratan

Forcat besnike të sundimtarit libian Muhamer Gadafi kanë sulmuar me artileri qytetin e Misratas që mbahet nga rebelët. Këta të fundit kanë deklaruar se bombardimet kanë filluar nga orët e para të mëngjesit. "Ky është thjesht terr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.680Z

Libi, Ban Ki Moon: Të kthehet rendi

Sekretari i Përgjithshëm i Kombet e Bashkuara, Ban Ki-Mun, ka bërë thirrje për një kthim të shpejtë të rendit në Libi. Ndërkaq, kryengritësit libiane kanë marrë nën kontroll vendkalimin kufitar Jdir Ras në kufi me Tunizi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama