Rezultate te kerkimit per termin: +Murdoch

Total: 259
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:29.541Z

Murdoch: Kritikat ndaj Obames? Pozitive

Manjati Australian i mediave, Rupert Murdoch mbeshtet kritikat ndaj presidentit amerikan, Barak Obama. Shefi i agjencise “News Corporation” qe ka ne pronesi edhe televizionin Fox, ka mbeshtetur politiken e mediave te tij per te kritikuar menyren e qeverisjes se Obamas, pak di

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.699Z

Murdoch para gjyqit

Për median britanike, seanca dëgjimore e Rupert Murdoch dhe të birit përpara deputetëve britanikë, ishte një moment ngarkesash të larta dramatike dhe farsë. “Nuk është se shohim përditë të thirret përpara

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.475Z

Murdoch kërkon falje

Nga Express më 16 korrik 2011 në ora 13:30 Rupert Murdoch ka kërkuar falje për viktimat e përgjimit të telefonave nga njëri nga tabloidët e tij dhe ka pranuar dorëheqjet e dy shefave ekzekutivë të gazetës, Rebekah Brooks dhe Les Hinton. Magnati me seli në SHBA u ka kërkuar personal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:13.081Z

Thatcher takim sekret me Murdoch

Margaret Thatcher ka pasur një takim sekret me Rupert Murdoch disa javë përpara se ai të blinte gazetat “Times”. Kështu kanë bërë të ditur disa dokumente të publikuara së fundmi. Një notë e sekretarit për shtyp, Bernar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.650Z

The Sun hacker-at Vetevritet Murdoch

Manjatit të medias, Rupert Murdoch nuk i mjafton skandali i përgjimeve, por kalvarit të problemeve i shtohen edhe hacker-at. Këta të fundit kanë ndërhyrë në faqen online të gazetës The Sun, në pronësi të Murdoch dhe kanë njof

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:43.428Z

Murdoch divorcohet nga gruaja e tretë

 Rupert Murdoch, ka paraqitur kërkesën për divorc nga gruaja e tij e tretë, Wendi Deng. Lajmi për themeluesin, kryetarin dhe shefin ekzekutiv të kompanisë globale mediatike News Corporation është raportuar nga Wall Street Journal. Divorci vjen në kohën kur News Corporati

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:21.315Z

Britani skandali pergjimeve deshmon Murdoch

James Murdoch, ish-kreu i “News International BSkyB”, pjesë e rrjetit mediatik të ngritur nga babai i tij, Rupert Murdoch, u paraqit para drejtësisë britanike për të dëshmuar në lidhje me skandalin e përgjimeve. Rreth një muaj

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama