Rezultate te kerkimit per termin: +Muriqanit

Total: 404
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.448Z

Mbipopullohet dogana e Muriqanit

SHKODER - Demtimet e shumta te rruges Shkoder-Hani i Hotit kane zhvendosur levizjet mes Shqiperise dhe Malit te Zi drejt pikes se kalimit kufitar te Muriqanit. Jo vetem kaq por edhe lehtesia e veprimeve ne piken e perbashket te kalimit shqiptaro-malazeze e vetmja e ketij lloji ne Ballkan kane ndikua

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:17.409Z

Shkoder, zjarr prane doganes se Muriqanit

Zjarri djeg siperfaqe toke shume prane pikes kufitare te Muriqanit ne rrethin e Shkodres, pa shkaktuar probleme ne qarkullimin e mjeteve. Sipas informacioneve te fundit, zjarri prane doganes ka djegur rreth 1 hektare me shkurre. Forcat zjarrfikese kane shkuar ne vendngjarje dhe kane marre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:18.947Z

Sezoni veror shton ndjeshëm lëvizjet në Doganën e Muriqanit

Dukuria Emigrantët që vijnë nga Perëndimi, zgjedhin portet në Mal të Zi për shpejtësi dhe çmim çmimet më të lira dhe lehtësirat në pikat e kontrollit doganor kanë bërë që mijëra emigrantë, kryesisht nga Veriu i Shqipërisë dhe Kosova, të preferojnë portet e Malit të Zi dhe p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:17.423Z

Zjarri, rrezikohet pika doganore e Muriqanit

02/09/2009  Frikë nga shpërthimi i municioneve të mbetura SHKODER- Zjarri i rënë dje në kodrat e Muriqanit ka rrezikuar pikën e re të përbashkët shqiptaro-malazeze të kalimit kufitar, e ndërtuar vetëm tre muaj më parë. Sipas burimeve policore, ka qenë ora 11:30 e paradites

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:25.140Z

Nuk regjistroi makinën me mallra, arrestohet polici i Muriqanit

Sektori i Shërbimit për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat në Shkodër ka arrestuar një punonjës policie, që akuzohet për shpërdorim detyre pasi nuk ka regjistruar në hyrje të Pikës Kufitare të Muriqanit shtetasin Altin Okaj me automjetin e tij, i cili po transportonte mallra ushqimorë.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.021Z

Nisin punimet për doganën e Muriqanit

SHKODËR-Pranë pikë kalimit kufitar të Muriqanit kanë nisur punimet për ngritjen e doganës së re, e cila do të jetë e para në Shqipëri dhe Ballkan që do funksionojë si një doganë e përbashkët mes dy vendeve, Shqipërisë dhe Malit të Zi. Ky objekt është projekt i KE-së dhe f

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:17.426Z

Zjarri rrezikon doganën e Muriqanit

 SHKODER - Një zjarr i rënë në një zonë kur dikur ka qenë repart ushtarak, fare pranë pikës kufitare të Muriqanit, për pak sa nuk e ka përfshirë edhe godinën e pikës së kalimit kufitar. Nga flakët janë djegur rreth 2 ha me shkurre dhe pemë si dhe janë shkrumbuar 20 koshere m

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama