Rezultate te kerkimit per termin: +Muzeut

Total: 4667
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:49.963Z

Degradon Mozaiku i Muzeut

brbrNese do te ngjisni shkallet e Muzeut Historik Kombetar nuk eshte cudi qe tju bie mbi koke ndonje nga pllakat e vogla me te cilat eshte realizuar mozaiku i ketij institucioni Gjendja alarmante jo pak here e ka shture drejtuesin e Muzeut Historik Kombetar te kerkoje nje zgjidhje per kete situate

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:00.943Z

Dita e Muzeut ne Tirane

Dy mjedise ka pasur dje Tirana per te respektuar Diten Nderkombetare te Muzeut. Galeria Kombetare e Arteve dukej e papergatitur. Asnje afishe apo njoftim provizor nuk njoftonte vizitorin per 18 majin Diten Nderkombetare te Muzeut qe kete vit kishte moto Muzeu dhe Kujtesa dhe per sherbimin falas qe o

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:16.679Z

eshtja e pronesise se Muzeut Historik

Drejtori i Muzeut Historik Kombëtarë, Luan Malltezi  bën me dije se  çështja e pronësisë së oborrit të brendshëm të muzeut është e mbyllur, kjo hapësirë është në pronësi të Muzeut Komb&eum

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:20.220Z

Objektet e trafikuara i kthehen muzeut

Nje grup objektesh qe jane kapur nga policia e Korces gjate tentatives per t’i trafikuar ato jashte vendit, i jane kthyer Muzeut Arkeologjik te qytetit. Objektet prej dites se enjte jane vendosur ne ambientet e ketij muzeu, ku pritet qe edhe te ekspozohen per vlerat e tyre te vecanta. Ka qene nje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.628Z

Arkeologët: Grabitja e muzeut, politike

Ka mbetur enigmatike grabitja më e madhe që ka ndodhur në arkeologjinë e Durrësit. Vjedhja e muzeut arkeologjik të qytetit 2400-vjeçar, 11 vjet më parë, mendohet të ketë qenë politike. Muzeu kishte të konservuar pasuri antike që dëshmonin autoktoninë ilire të shqiptarëve në Shqip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:24.814Z

Akuzoi Kumbaron, shkarkohet drejtori i Muzeut Kombëtar

Ky vendim duket si një tregim vendi nga ana e ministres ndaj një të pabinduri Në fund të mandatit të saj si ministre e Kulturës, Mirela Kumbaro ka shkarkuar nga detyra e Drejtorit të Muzeut Historik Kombëtar, Melsi Labin vetëm disa ditë pas akuzave publike që ai bëri në media ndaj mun

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.277Z

Vlore, nis rikonstruksioni i Muzeut Historik

Nga Enrik Mehmeti Projekti 9 milionë lekë përfundon për 4 muaj. Muzeu Historik i Vlorës është një nga objektet më të pasura në vend me relike të lashtësisë e kulturës së trevës dhe asaj kombëtare. Ai vizitohet nga mijëra turistë. VLORE Nis rikthimi në identitet i godinës s

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama