Rezultate te kerkimit per termin: +Myftiu

Total: 1498
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.234Z

Myftiu ekstremist

Mulla Osmani e Mulla Idrizi thonë se Myftiu Naim Tërnava përkrah grupet ekstremiste dhe se është njeri që i frikësohet transparencës. Kjo, sipas tyre, është arsyeja se pse u shkarkuan. Të dy imamët pohojnë se nuk do ta respektojnë vendimin e Myftiut. Nga Lirita Halili më 24 shtator

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:45.084Z

Aksidentohet myftiu i Korçës

Myftiu i Korçës, Haxhi Qazim Muçi, është përfshirë mëngjesin e sotëm në një aksident automobilistik. Ai ka qenë duke udhëtuar me makinën e institucionit drejt qytetit të Bilishtit. Por, në dalje të Korçës është goditur nga një mjet tip Golf, dhe përfundoi në trotuar. Si pa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:57.350Z

Myftiu Tërnava lobon në Kajro

Myftiu i Kosovës Naim Tërnava, me ftesë të autoriteteve egjiptiane po qëndron në Kajro ku po mbahet Kongresi i 22-të i Këshillit Suprem për Çështje Fetare. Ky Kongres mbahet nën kujdesin e kryetarit të Egjiptit, Hosni Mubarak ndërsa këtë vit, po marrin pjesë 80 delegacione nga sh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:17.488Z

Besa Myftiu, një rrëfim për femrat

Shkrimtarja vjen këtë herë për lexuesin me disa tregime Shqipëria është gjithnjë brenda Besa Myftiut, edhe pse prej vitesh jeton jashtë saj. Ti mund ti ikësh atdheut, por ai nuk mund të ikë prej teje. Kjo gjë ndihet në letërsinë e shkruar prej Myftiut, ku takon personazhe që ndeshen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:07.566Z

Myftiu i Shkodrës, Braçes: Je meskin

Myftiu i Shkodrës, imam Muhamet Sytari Sytari: Të mos tregohemi përçarës në këtë situatë kritike. SHKODER – Komunitetet fetare kanë qenë të parat që janë sensibilizuar me sinqeritet për të ndihmuar njerëzit në nevojë, jo me preferenca raciste, por për hatër të Zotit dhe p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:40.389Z

Promovohet romani i shkrimtarit Mehmet Myftiu

Ne ambjetete ministrise se Kultures Rinise dhe Sporteve u be promovimi i romanit te shkrimtarit Mehmet Myftiu. Nepermjet ketij libri lexuesi mund te kuptoje zhvillimin e sistemit socialist ne Shqiperi mbytjen graduale te cdo forme lirie dhe venien ne perdorimin e ideologjise marksiste per te shf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.487Z

Myftiu Tërnava bën thirrje të ndihmohen refugjatët

Besimtarët e besimit islam në Kosovë po shënojnë ditën e festës së Kurban Bajramit, ndërsa organizimi qendror, si dhe falja e namazit të Kurban Bajramit, u mbajt në xhaminë "Sulltan Mehmet-Fatih", e njohur si Xhamia e Madhe, në Prishtinë. Pranë besimtarëve të shumtë që u mblodhën

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama