Rezultate te kerkimit per termin: +Mynih

Total: 2868
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.178Z

"Nje Tirane e krijuar ne Mynih"

 TIRANE-Luçjan Bedeni ka shkuar në Mynih me një bunker. Bunkerin e ka çuar përmes punimit të tij në video "Larje bunkeri" dhe e ka prezantuar për publikun gjerman në ekspozitën "Tirana - Mynih so near - so far" në galerinë "Lothringer dreizehn&qu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:56.102Z

Shqipëria hap Konsullatë në Mynih

Qeveria shqiptare ka vendosur zgjerimin e shërbimit diplomatik në Republikën Federale të Gjermanisë. Në mbledhjen e datës 6 korrik, qeveria miratoi hapjen e Konsullatës së Përgjithshme të Shqipërisë në Mynih. Propozimi është bërë nga ministri i Jashtëm. Misioni diplomatik shqip

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.331Z

Reali, në Mynih me avantazh minimal

Real Madrid     1 19 Benzema Bajern Mynih    0 Real Madrid: Kasijas, Karvahal, S. Ramos, Pepe (73 Varane), Koentrao, Modriç, Alonso, Di Maria, Isko (82 Ijaramendi), K. Ronaldo (73 Beil), Benzema. Tr: K. Ançeloti Bajern Mynih: Nojer, Rafinja (66 Martinez), Boateng, Dante, Alaba, Lahm, Shvaj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:45.301Z

Nga një Mynih të nxjerrësh një Tiranë

Projekt artistik studentësh shqiptarë dhe gjermanë Në galerinë Lothringer në Mynih hapet ekspozita e studentëve gjermanë dhe shqiptarë "Tirana - Mynih so near - so far". Luçjan Bedeni ka ardhur me një bunker nga Shqipëria në Mynih. Bunkerin e ka sjellë në punimin e tij me video "La

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:46.364Z

Migjeni në Mynih

MYNIH- Me rastin e 100-vjetorit të lindjes së poetit të njohur shqiptar, Millosh Gjergj Nikolla, më i njohur nga lexuesit me pseudonimin Migjeni, organizatat dhe shoqatat shqiptare të Mynihut organizojnë një mbrëmje përkujtimore për këtë pe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.516Z

Operacion i madh policor pas sulmit në Mynih

Pas sulmit në Mynih një ditë më parë (22 korrik), policia ndërmori një operacion të madh për kapjen e autorëve, pasi fillimisht u dyshua se ishte më shumë se një autor dhe se dyshohej edhe për ndonjë sulm terrorist. Zona në Mynih pranë qendrës tregtare ku ndodhi sulmi u rrethua nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:12.551Z

Sulmuesi Lushku, te Mynih 1860

Sulmuesi i talentuar, Kushtrim Lushku, është bashkuar me Mynih 1860. Shqiptari nga Kosova, që gjatë sezonit të kaluar luante me FC Drenicën, ka firmosur kontratë 3-vjeçare (deri në vitin 2012) me skuadrën e Bundesligës II gjermane. "Kushtrimi është një lojtar me potencial mjaft të ma

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama