Rezultate te kerkimit per termin: +Myqerem +Tafaj

Total: 2283
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.176Z

Paditet në prokurori, Myqerem Tafaj

Ministria e Arsimit dhe Sportit ka paditur në Prokurorinë e Përgjithshme, ish-ministrin Myqerem Tafaj. Padia është depozituar ditën e sotme nga sekretari i përgjithshëm, Plarent Ndreca. Burime nga ministria thanë se, padia e depozituar ka si objekt të saj, dhënien e disa ambienteve në m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:33.180Z

Kallëzohet penalisht Myqerem Tafaj

Tiranë - Ministria e Arsimit ka kallëzuar penalisht ish-kreun e këtij dikasteri, Myqerem Tafaj. Deputeti Tafaj akuzohet për "shpërdorim detyre". Bëhet fjalë për dhënien e një godite në pronësi të Ministrisë së Arsimit për një subjekt privat. Një tjetër akuzë e ngritur ndaj tij

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:44.196Z

Akuzohej për shpërdorim detyre, vjen vendimi për Myqerem Tafaj

Gjykata e Lartë ka dhënë vendimin për ish-ministrin e Arsimit Myqerem Tafaj. Ai është shpallur i pafajshëm për akuzën shpërdorim detyre. Trupi gjykues ka hedhur kështu poshtë kërkesën e prokurorisë, që kishte kërkuar 1 vit burg për ish-anëtarin e kabinetit Berisha. Muajin e kal

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.741Z

Prokuroria kërkon 1 vit burg për ish-ministrin, Myqerem Tafaj

Prokuroria ka ngritur akuza ndaj ish-ministrit të Arsimit Myqerem Tafaj për akreditim të një universiteti. Tafaj akuzohet se ka akredituar në mënyrë të paligjshme 8 degë. Prokuroria ka kërkuar 1 vit burg për ish-ministrin e Arsimit dhe Shkencës Myqerem Tafaj, Ai akuzohet për shpërdorim

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.735Z

Shpërdorim detyre, prokuroria kërkon 1 vit burg për Myqerem Tafaj

1 vit burg për Myqerem Tafaj. Kjo është kërkesa e Prokurorisë së Përgjithshme ndaj ish-ministrit të kabinetit Berisha. Ish-ministri i Arsimit akuzohet për shpërdorim detyre dhe sipas akuzës, dëmi i shkaktuar nga veprimet e tij arrin në 1 milion euro. Kolegji penal i Gjykatës së Lar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:41.739Z

Prokuroria kërkon 1 vit burg për ish-ministrin Myqerem Tafaj

Prokuroria ka kërkuar 1 vit burg për ish-ministrin e Arsimit, Myqerem Tafaj me akuzën e shpërdorimit të detyrës. Sipas organit të Akuzës, Tafaj akuzohet se ka akredituar në shkelje të ligjit, programet e Universitetit "Vitrina" duke shkaktuar dëm në vlerën 1 milion euro. Në bazë të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:44.784Z

Nis procedimi penal për Myqerem Tafaj, akuzohet për shpërdorim detyre

Prokuroria e Përgjithshme ka nisur hetimin për ish-ministrin e Arsimit Myqerem Tafaj i cili akuzohet për shpërdorim detyre. 3 muaj pas depozitimit të kallëzimit nga zyra juridike e Ministrisë së Arsimit ka nisur edhe procedimi penal për Tafaj. Vetë Tafaj nuk ka lëshuar asnjë deklaratë

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama