Rezultate te kerkimit per termin: +Myslimane

Total: 6855
No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:14.112Z

SHQIPËRIA MYSLIMANE DHE EUROPA

ZAMIRA ÇAVO Edhe pse besoja sinqerisht që këtë fundviti Shqipëria do të merrte statusin e vendit kandidat, sërish kisha një dyshim. Ky dyshim vinte nga fakti i një rezultati që, censusi ynë nxori mbi popullsinë shqiptare. Sipas këtij censusi, në vendin tonë, 57.2% e popullsisë ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:48.100Z

Vellezerit myslimane ne anen e ushtarakeve

Ne sheshin Tahrir ata nuk jane me te mirepritur. Pllakate postera dhe grafite e bejne kete te qarte vellezer myslimane largohuni shkruhet ne to ose Sheshi thote vellezerit myslimane jane si regjimi i vjeter. Ndersa ne altoparlante demonstruesit therrasin Vellezerit myslimane tradhetuan revol

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:14.169Z

Jahjagën e njohin si Myslimane

Huffington Post ka radhitur Presidenten Jahjaga si një prej 10 femrave myslimane që secili duhet t’i njohë. Aty përkrah Presidentes së Kosovës, radhiten Kryeministrja e Bangladeshit dhe ajo e Malit, ndër femrat më të fuqishme të botës islameQysh prej fillimit të karrierës së saj s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.912Z

LGBT dhe shoqeria myslimane

Aktet e dhunshme ne Beograd gjate manifestimit te Gay Pride 2010 aktivitet ky qe prej me shume se dyzet vitesh zhvendoset nga nje qytet i botes ne tjetrin ne mbrojtje te lirive e te drejtave te personave LGBT percjellin ne opinionin kolektiv realitetin e nje bashkejetese te veshtire midis tyre e n

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:29.770Z

Komunitetet myslimane dhe ekstremizmi

Ndërkohë që Shtetet e Bashkuara dhe aleatët po punojnë për të ndaluar rrjedhën e luftëtarëve të huaj drejt Irakut dhe Sirisë, komunitetet myslimane gjenden në vështirësi. Aktivistët thonë se shumë komunitete myslimane, në veçanti në Evropë, po shikojnë se si grupime ekstremist

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:07.499Z

Beyonci, mbulohet si myslimane

Beyonce dukej si një myslimane bukuroshe e mbuluar, teksa po largohej nga një studio në Los Angeles. Mirëpo, këngëtarja amerikane vetëm e kishte mbuluar kokën me një kapelë, për t’iu shmangur fansave. Në pamje të parë, ajo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:53.156Z

Revolucioni në botën myslimane

Bota myslimane nuk ka për të përjetuar ndryshime regjimesh në masë, siç ndodhi në vitin 1989. Njësoj si në 1848 ky revolucion nuk do ia dalë të transformojë botën myslimane apo edhe vetëm botën arabe. Por ai do të hedhë farën që do të mbijë në dekadat që do të vijnë. Nga Exp

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama