Rezultate te kerkimit per termin: +Nacional

Total: 5983
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:01.469Z

Francë, Fronti Nacional, fitore surprizë

Zgjedhje Fronti Nacional Francez është rishfaqur në skenën politike franceze, pasi ka “shijuar” papritmas, një fitore në zgjedhjet rajonale të së dielës në Francë. Thuajse i dërmuar tërësisht pas zgjedhjeve presidenciale të vitit 2007, Fronti Nacional mori në zgjedhjet l

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:18.497Z

Nuk është nacional-socializëm

• Koço DaneÇfarë është e majta nacionaliste? Eshtë ajo një nevojë dhe imperativ për zhvillimin e kombit shqiptar? Eshtë ajo një domosdoshmëri për evropeizëm dhe integrim të kombit shqiptar në familjen evropiane? Eshtë ajo një garanci e paqes dhe stabilitetit të Ba

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.592Z

France 8220shpartallohet8221 Fronti Nacional

0 brbr SSSAbrASS brbrMediat nderkombetare e cilesuan shpartallim disfaten e Frontit Nacional ne zgjedhjet lokale ne Francebrbr brbrPartia e ekstremit te djathte nuk arriti te merrte asnje rajon ne raundin e dyte qe u zhvillua te djelenbrbr brbrKryesuese ishte partia e qendres se djathte Republikane

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.130Z

Formohet Këshilli Nacional i Shqiptarëve të Luginës

Preshevë Të shtunën, në Bujanoc, nga kuvendarët e Partisë për Veprim Demokratik, është themeluar Kuvendi i Këshillit Nacional të Shqiptarëve të Luginës së Preshevës.Me këtë rast, pa ndonjë kundërkandidat, Galip Beqiri, ish-kryetar i Bashkësisë lokale të Tërrnocit, dhe aktivi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.325Z

Rugova - Programi nacional-kulturor

Formimi intelektual dhe shkencor i dr. Rugovës ndërlidhet ngushtë me kërkimin në arketipat e kulturës dhe të identitetit shqiptar. Njohja e kulturës orale, këngëve kreshnike, Kanunit etj., pastaj njohja dhe identifikimi me figurat e mëdha të kulturës e të historisë kombëtare i shërb

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.671Z

Marine Le Pen kryetare e Frontit Nacional

Marine le Pen e njoftoi ne nje kongres partie ne Tours ndryshimin i cili u realizua permes nje anketimi te rreth 22.000 anetareve te partise. Me ne krye 42-vjecaren terheqese e cila ka te njejtin qendrim si babai i saj ne lidhje me imigracionin dhe kunder Evropes partia pritet te kete nje shtim te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:58.064Z

Sporting mund Nacional

brbrSportingu i Lisbones mundi Nacional ne javen e 5 te kampionatit portugez duke mbajtur te njejtin hap me kryesuesit e Portos Ne Hoze Alvelade te zotet e shtepise fituan me rezultat minimal 1-0 por nje rezultat mese i mjaftueshem per tu ngjitur ne kuoten e 13 pikeve ne vendin e pare Nje ndeshje qe

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama