Rezultate te kerkimit per termin: +Nafts

Total: 128
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.865Z

Rritje e mimit t nafts

Nafta dje u shtrenjtua n bursat botrore, pasi mbrm mimi i saj shnoi rrnie drastike pas publikimit t t dhnave pr rritjen e rezervave s energjis n SHBA. mimi i nafts s leht amerikane pr drges n muajin gusht n bursn n Nju-Jork u rrit me 50 cent n 135,05 dollar pr fui, ndrsa brenti evropian nga Deti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.870Z

Bie srish mimi i nafts

mimi i nafts sht ulur srish sot n 114 dollar pr fui, i nxitur nga prforcimi i monedhs amerikane. Duket se nafta po ndrmerr nj ulje t menjhershme dhe shkak sht forcimi i monedhs amerikane, ashtu sikurse ngritja u shkaktua nga zhvleftsimi i dollarit. mimi i nafts n bursn e Nju Jorkut shnoi nj ulje pre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.857Z

mim rekord i nafts

mimi i nafts ka arritur n shifra rekord. N Ne York mimi pr nj fui naft ka arritur n 130 dollar, i llogaritur ky si mimi m lart n historin e arit t zi. Ekspertt e ekonomis kan hedhur dyshimet se oferta nuk i prgjigjet krkess, gj kjo q sipas tyre mund t bhet burim i krizave t caktuara. Prodhimi i kufi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.348Z

mendet tregu i nafts, 145 lek/litr

Pr her t par n tregun vendas cmimi i nafts ka barazuar at t benzins. Sot nafta ka kapur shifrn e 145 lekve pr litr duke vendosur kshtu nj rekord t ri n vend. Sic msohet, edhe cmimet e tjera t hidrokarbureve kan pasur nj rritje domethnse. Sipas specialistve derisa prodhimi vendas nuk do t arrij zbus

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.424Z

Vazhdon katastrofa ekologjike në Gjirin e Meksikës

Katastrofa e nafts n Gjirin e Meksiks ka hyr n javn e tret, ndrsa zyrtart nuk po gjejn nj zgjidhje pr t ndalur rrjeshjen e nafts 1.500 metra nn siprfaqen e ujit. Q nga 20 prilli kur shprtheu platforma e nafts, t paktn 15 milion litra naft kan rrjedhur n gji duke dmtuar brigjet amerikane.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.866Z

Nafta s shpejti 250 USD

mimi i fuis s nafts do t shkoj n 250 dollar, kundrejt 146 q sht aktualisht, vlersoi drejtori i prgjithshm i gjigandit rus t gazit Gazprom, Alexe Miller, q parashikon nj rritje t krahasueshme edhe pr gazin. "Ne parashikojm q mimi i nafts t arrij s afrmi n 250 dollar pr fui. N kt rast, mimi i gazi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.863Z

Amerikano-zvicrant blejn ARMO-n

Konsorciumi amerikano-zvicran ka fituar tenderin ndrkombtar pr t bler 85% t kompanis shtetrore t nafts dhe gazit n Shqipri. Rafineria e nafts n Teksas dhe grupi energjitik Mercuria n Gjenev, fituesit e tenderit, paguan 197 milion dollar pr kompanin shtetrore t nafts dhe gazit ARMO, njoftoi Ministria

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama