Rezultate te kerkimit per termin: +Natasha +Butler

Total: 132
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:50.852Z

Butler: BE, gati te ndermjetesoje Rozeta Rapushi

Duke iu pergjigjur interesimit te medias, lidhur me hetimin qe po ben Komisioni Parlamentar dhe akuzat e ndersjella per nje puc shteti, zedhenesja e Komisionerit te BE, Natasha Butler, ritheksoi edhe njehere zotimet e Shqiperise si vend qe kerkon t'i bashkohet BE-se. "Ne po mendojme se cila do te is

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.461Z

Butler: Procesi i zgjedhjeve ende nuk ka përfunduar

Natasha Butler, zëdhënësja e Komisionerit Europian për Zgjerimin dhe Fqinjësinë e mirë, Stefan Fule deklaroi në një konference për shtyp se procesi zgjedhor në Shqipëri nuk konsiderohet i mbyllur. Natasha Butler tha se Brukseli po ndjek nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:00.962Z

Butler Ta leme KQZ-ne te beje punen e vet

Deklarata me e fundit e zëdhënëses së BE, Natasha Butler lidhur me numërimin e votave ishte e prerë dhe e qartë. Butler deklaron se KQZ ka një mandat të qartë, duhet të respektojë kornizën ligjore dhe ne duhet ta lemë KQZ që

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.159Z

KE Butler KQZ jo dy rezultate te ndryshme per zgjedhjet vendore

Ne nje deklarate te saj zedhenesja e KE-se Natasha Butler i ka kerkuar Komisionit Qendror te Zgjedhjeve te veproje pa nderhyrje politike. KQZ-ja te garantoje respektimin e kuadrit zgjedhor. Nuk mund te kete dy rezultate te ndryshme per zgjedhjet tha zedhesja e Komisionerit Europian te Zgjerimit. N

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:51.616Z

Natasha Batler, nesër në Tiranë, negociatore për krizën

Zëdhënësja e Komisionerit Europian Natasha Batler do të mbërrijë nesër në Tirane pas seancës së dhunshme së fundi në Kuvendin e Shqipërisë dhe sinjaleve se zgjedhjet lokale mund të bllokohen. "Puna dhe diskutimet ne par

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:59.367Z

Butler: Numërimi po zgjatet shumë

Zëdhënësja e Komisionerit për Zgjerimin e BE-së tha se deri në një qëndrim përfundimtar do të monitorohet numërimi, shpallja e rezultatit dhe menaxhimi i ankesave të mundshme. TIRANË Komisioni Europian përshëndeti dje qytetarët shqiptarë për pjesëmarrjen e lartë në zgjedhjet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.412Z

Komisioni Evropian Butler eshtja Gerdeci duhet zbardhur

Komisioni Evropian i ka kujtuar Shqiperise se duhet te punoje me shume per dy ceshtje shume te rendesishme qe kane te bejme me sistemin e drejtesise dhe luften ndaj korrupsionit. Natasha Butler zedhenese e Komisionerit per Zgjerimin ne KE Stefan Fule ka deklaruar se Shqiperia duhet te plotesoje kush

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama