Rezultate te kerkimit per termin: +National +Intelligence +Council

Total: 1
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.249Z

2025, fundi i dominimit të SHBA?

Sipas një raporti të Agjencisë së Shërbimeve Sekrete Amerikane, superfuqia amerikane nuk do të mund ta dominojë më e vetme arenën globale. Ajo paralajmëron se bota po hyn në një fazë gjithnjë e më të paqëndrueshme dhe të paparashikueshme, në të cilën dominimi i demokracive të s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:22.492Z

Fotot më të bukura të vitit nga Obama (edhe për frymëzim)

Ky është viti i fundit i presidencës së Barack Obama-s. Ndërkohë fotografi zyrtar i Shtëpisë së Bardhë, Pete Souza, ka publikuar albumin me fotot më të mira të vitit të presidentit. Ai thotë se e pati të vështirë përzgjedhjen. Për këtë arsye, nuk bëri dot sërish një album m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:22.494Z

FOTOT/ Kalendari frymëzues i presidentit më të fuqishëm në botë

Ai është presidenti më i fuqishëm në botë. Por edhe një prind i përkushtuar. Barak Obama ka publikuar albumin e tij vjetor. Ky është viti i itij i fundit si president. Kalendari është tejet frymëzues!

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:25.325Z

Raporti i plote i DASH ne Anglisht

The Republic of Albania is a parliamentary democracy. The constitution vests legislative authority in the unicameral parliament (Assembly), which elects both the prime minister and the president. The prime minister heads the government, while the president has limited executive power. In 2009 the co

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.613Z

Islam evropian? Euroislam? Islamofobi o Eurabia?

Aktualitet/Edhe pas tri vitesh, kur karikaturat e Muhamedit nxitën reaksion në besimin mysliman, sërish shenja dhune fetare Multikulturalizm, asimilim kulturor apo nj falimentim i politikave t bashkjetess midis etnive e kulturave t ndryshme? Akoma pa u mbyllur mir polemikat fe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:02.429Z

Evropa dhe Franca bien nga "kali" gjerman

01/04/2005  Pjesë nga një artikull i Gwyn Prins – profesor në London School of Economics dhe në Columbia University – të botuar në numrin e radhës së revistës “Aspenia” Skenari i vetëm i NIC, që shikon një riafrim të fortë midis Evropës dhe Amerikës, përkon me faz

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama