Rezultate te kerkimit per termin: +Ndrkaq

Total: 610
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.601Z

Nis sot në Toronto samiti i dyfishtë i shteteve të G8 dhe G20

N qendr t samitit sht kriza financiare dhe masat q vendet e goditura prej saj do t vazhdojn t marrin pr t frenuar efektet e saj. Kjo betej ndrkaq ka ndar Shtetet e Bashkuara dhe Europn. Uashingtoni ka akuzuar Gjermanin se me masat e saj t kursimeve rrezikon rimkmbjen e ekonomis botrore. Por Bashki

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.859Z

Migrena- Zbutja e dhimbjes

Migrena sht kokdhembje periodike n lidhje t ngusht me ndryshimin e shtypjes s ajrit. Migrena identifikohet sipas dhembjeve pulsive pas syve apo n ball, t shoqruar me mundime, ndjeshmri ndaj drits dhe zrave, e ndonjher edhe dshtimi i fushs s t parit (fotografia do t duket pjesrisht e shtrembruar).

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.152Z

Prapseprap t Blake

Amy Winehouse ka marr nj tuf me lule nga ish i dashuri i saj Blake Fielder Civil dje pas 36 orve ku kishte marr pjes n nj aheng familjar. Blake (31) sht divorcuar me divn e pop-it pas nj skandali me drog por katr muaj me pas ata jan ribashkuar ndrkaq katatu me fytyrn e kngtares. Mbrm nj shok i

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.341Z

(R)epublika Macedonia dhe Diplomacia e Zez

Brthama politike n Republikn e Maqedonis sht e ndrthurur n mnyr t kundrt me realitetin politik. Influencimi i partive politike n politik dhe influencimi i politiks n partit politike dukshm sht ulur. Ndrthyerjet dhe shantazhet politike janpjes integrale e gjells q po zihet n kuzhinn Maqedoni. N mnyr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.547Z

Shqiptarët më të pasur, në 2011 të ardhurat rriten me 220 euro

T ardhurat mesatare t shqiptarve pr vitin e ardhshm parashikohen t rriten me 7 % krahasuar me vitin aktual. Sipas nj programi realizuar nga Ministria e Financave, duke iu referuar rritjes s Prodhimit t Brendshm Bruto n vitin 2011, t ardhurat vjetore mesatare pr frym do jen 3025 euro nga 2805 q jan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.588Z

Jemen, ambasada e SHBA dhe Britanisë të mbyllura edhe sot

Vazhdojn t qndrojn t mbyllura pr t dytn dit ambasadat e SHBA dhe Britanis s  Madhe n Jemen pasi ekziston ende frika pr sulme t mundshme nga ana e militantve islamik. Ambasada amerikane flet pr krcnime nga Al Kaeda, q sipas shrbimeve t inteligjencs, jan gjithnje e m t pranishme n Jemen. Nj kshil

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.339Z

Mustafa suspendon tre inspektor ndrtimi

Kryetari i Komuns s Prishtins, Isa Mustafa, urdhroi t hnn suspendimin e Ilaz Vokrrit dhe Bajram Ismajlit, t dy kta inspektor t ndrtimit n kuadr t Drejtoris s Planifikimit, Kadastrit dhe Mbrojtjes s Mjedisit si dhe t referentit Xhemshit Hertica. Vendimi erdhi pasi n terrenin e mbuluar nga inspektort

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama