Rezultate te kerkimit per termin: +Ndrmarrje

Total: 52
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.346Z

Ruli: KESH-i ndrmarrje problematike, t bj llogarit pa buxhetin e shtetit

N nj koh q situata energjitike n vend sa vjen e rndohet dhe shqiptart po shtojn konsumin pr shkak t t ftohtit dimror, Ministri i Ekonomis, Tregtis dhe Energjitiks, Genc Ruli, ka deklaruar se KESH-i duhet ti bj llogarit pa ndihmn e buxhetit t shtetit. KESH-i sht nj ndrmarrje problematike, e cila nuk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.162Z

Tet milion n valn 41 t privatizimit

Agjencia Kosovare e Privatizimit (AKP) hapi sot ofertat pr 29 ndrmarrje t vals s 41-t t privatizimit, 22 prej t cilave jan shitur me spin-off t rregullt pr nj shum t prgjithshme prej 7.966.890 euro. M s shtrenjti sht shitur Banja Shndetsore e Kllokotit, pr 3.6 milion euro. Fituesi pr ndrmarrjen Me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:10.308Z

Ksera, Ligj për ngritjen e ndërmarrjeve sociale

Ministria e Puns dhe shtjeve Sociale ka ndrmarr nj tjetr nism ligjore pr ngritjen e ndrmarrjeve sociale. E veanta e ktyre ndrmarrjeve do t jet se personat e punsuar do t jen vetm nga shtresat n nevoj. Ligji i ri i cili sht duke u hartuar, sht prezantuar nga vet ministri i Puns dhe shtjeve Sociale Sp

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.374Z

PS kundr vendimit pr tranferim t njsis s transmetimit t tensionit lart

Transferimi i njsis s transmetimit t tensionit t lart, q ndodhet n Ulz dhe mbulon transmetimin e energjis elektrike n t gjith Shqiprin e Veriut, sjell vetm probleme dhe nuk krijon asnj impakt pozitiv n prmirsimin e jets s banorve. Kshtu u deklarua pr mediat Deputeti i Partis Socialiste, Qemal Minxho

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.184Z

Preteni: Ndrmarrjet publike t prfshira n korrupsion

Korporata Energjetike e Kosovs (KEK) dhe Posta e Telekomi i Kosovs (PTK) mbesin kompanit m t kritikuara pr prfshirje n afera t ndryshme korruptive, si n dhnien e tenderve dhe punimin e puntorve t rinj pa konkurs. Dukuria e par sht kryesisht e theksuar n KEK, kurse e dyta n PTK. Kshtu thot drejtori

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:06.915Z

Masa ligjore për shmangien e rreziqeve në punë

do subjekt privat apo shtetror sht i detyruar t parashikoj rreziqet q ofron vendi i puns dhe n t njtn koh edhe masat pr parandalimin e tyre. Siguria q i duhet ofruar do punmarrsi dhe marrja prsipr e prgjegjsive pr aksidentet n pun, jan dy pika kye, t cilat q prej dy muajsh rregullohen me ligjin e ri

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.347Z

Ska m kushtzime

Kushdo q e blen kompleksin turistik Brezovica dhe gjigantin metalurgjik Trepa, nuk do t ket obligime pr investime n to dhe nuk do ta ket barr t`i mbaj n pun puntort aktual. T dyja kto ndrmarrje strategjike do t privatizohen me metodn e spin of-it t rregullt, me t ciln Agjencioni Kosovar i Privatizim

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama