Rezultate te kerkimit per termin: +Ndrrimi

Total: 24
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.873Z

Dule-Berishs: Shkarko Barkn

Partia Bashkimi pr t Drejtat e Njeriut me an t kryetarit Vangjel Dule, i ka krkuar sot zyrtarisht kryeministrit Berisha shkarkimin e ministrit t Puns Kosta Barka. Dule ishte n kryeministri rreth ors 14:00, ku zhvilloi nj takim t shkurtr me kryeministrin Berisha. Pas takimit, Dule nuk ka deklaruar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.707Z

Sidnjej,1.5 milionë njerëz pritën 2009-ën

Në një atmosferë spektakolare dhe me shumë fishekzjarre rreth 1.5 milion njerëz kanë mirëpritur ndrrimin e mviteve në Sidnej. Atje dhe në Azi ndrrimi i viteve bëhet disa orë para Evropës dhe Shteteve të Bashkuara. Në sheshet e shumë qendrave evropian gjithashtu çdo gjë ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.306Z

Nesër, gjithë ditën nuk ka ujë në Prishtinë

Kompania e Ujësjellësit Rajonal "Prishtina" njofton të gjithë konsumatorët që furnizohen me ujë të pijshëm nga sistemi i fabrikës së përpunimit të ujit Badoc, se nesër, ditë e premte, 11 dhjetor 2015, do të ketë ndërprerje të planifikuar të furnizimit me ujë të pijshëm nga ora

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.184Z

Preteni: Ndrmarrjet publike t prfshira n korrupsion

Korporata Energjetike e Kosovs (KEK) dhe Posta e Telekomi i Kosovs (PTK) mbesin kompanit m t kritikuara pr prfshirje n afera t ndryshme korruptive, si n dhnien e tenderve dhe punimin e puntorve t rinj pa konkurs. Dukuria e par sht kryesisht e theksuar n KEK, kurse e dyta n PTK. Kshtu thot drejtori

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.588Z

Kosovë, situatë e qetë pas festimeve për ndërrimin e viteve

Kosovë, situatë e qetë pas festimeve për ndërrimin e viteve 1 2 3 4 5 (8 vota) e premte , 01 janar 2010

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:30.718Z

Nesër, reduktime të ujit në disa lagje

KUR”Prishtina’-sh.a. njofton konsumatorët e lagjes Bregu i Diellit-zona qendër dhe Aktash, më konkretisht ata të cilët furnizohen me ujë të pijshëm nga rezervuari i Mirditës si: Rruga” Hilmi Rakovica”,”Dervish Rozhaja”,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:54.465Z

Prizrenasi drejt Parisit

Në ''Art takes Paris” (Arti pushton Parisin) një projekt artistik mbarëbotëror, po garojnë edhe artistë nga Kosova. Artisti prizrenas Leutrim Fishekqiu është në gare për të ekspozuar veprat e tij në kryeqendrën franceze. P&eum

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama