Rezultate te kerkimit per termin: +Ndarja

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:00.951Z

Ndarja e pamundshme

Ambasadori francez, Jean François Fitou ka hedhur poshtë çdo mundësi për ndarjen e Kosovës. Ka thënë se është e pamundshme dhe e rrezikshme një ide e tillë. Kundër ndarjes ka folur edhe Zëvendëskryeministri Hajredin Kuçi. Zyrtarët serbë, që angazhohen për këtë opsion, i krahaso

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.208Z

Ndarja, e papranueshme

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë kundër ndarjes së Kosovës dhe konsiderojnë që Prishtina dhe Beogradi duhet të bisedojnë sa më shpejt që të jetë e mundshme, jo për statusin, por për çështje praktike. Ndihmëssekretari amerikan i Shtetit, Philip Gordon ka deklaruar të martën

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:41.392Z

"Ndarja, nuk shtrohet si mundesi"

Kryeparlamentari i Kosoves, Jakup Krasniqi, deklaroi se ndarja e Kosoves nuk shtrohej fare si mundesi. Ai shprehu bindjen se institucionet vendore do ta shtrinin autoritetin e tyre edhe ne veriun e banuar me shumice serbe. "Ceshtja e Kosoves me njohje nderkombetare dhe me shtimin e njohjes nderkombe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:56.751Z

Rama: Ndarja e pushteteve, emergjencë

Kreu i Partisë Socialiste Edi Rama ka reaguar në rrjetin social twitter në lidhje me deklaratat e kryeministrit Berisha për kryeprokuroren. Ndërsa i ka cilësuar si skandaloze deklaratat e kreut të qeverisë, Rama ka theksuar se ndarja e pushteteve ësht&eu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:01.524Z

Ndarja e Kosovës, opsion jo real

Përfaqësues politikë shqiptarë dhe serbë nga Kosova e kundërshtuan ashpër opsionin e ndarjes së Kosovës të lansuar nga zëvendëskryeministri serb, Ivica Daçiq. Gjatë një debati në qendrën mediale në Çagllavicë ata thanë se kjo ide nuk mund të realizohet dhe kërkuan nga Qeveria

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:03.898Z

Katy Perry: Ndarja ishte goditje në fytyrë

Katy Perry ka thënë se ndarja nga Russell Brand ishte si një goditje në fytyrë dhe rrëzim nga shkallët. Krijuesja e hitit Roar, e cila është ndarë nga ish-burri saj në vitin 2011 pasi ai i kishte dhënë fund martesës me një mesazh telefonik- ka shkruar mendimet e saj për vetëvrasj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:51.640Z

Busek: Ndarja e Kosovës, precedent negativ

Ish-koordinatori i Paktit të Stabilitetit, Erhard Busek ka deklaruar se ndarja e Kosovës do të përbënte një precedent negativ dhe të rrezikshëm për rajonin e Ballkanit.“Ndarja nuk do të ishte një shembull i mirë për vendet e tjera në rajon. Ndarja mund të ndikojë në kufijtë e

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama