Rezultate te kerkimit per termin: +Nderit

Total: 5252
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:03.082Z

Shoqata e Konsujve të Nderit në Shqipëri, anëtarësohet në Federatën Europiane të Konsujve të Nderit

Edhe pse ka kaluar vetëm pak kohë nga krijimi i saj, Shoqata e Konsujve të Nderit në Shqipëri ka qënë mjaft aktive në raportet me institucionet shqiptare, por edhe me ato ndërkombëtare. Synimi i Shoqatës është të kthehet në një zë të përbashkët në përmbushjen sa më efikase të

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:33.270Z

Meta me konsujt e nderit

Roli i konsujve te nderit ne permiresimin e marredhenieve mes Shqiperise dhe vendeve te tjera eshte vleresuar si mjaft i rendesishem nga Kryetari i Kuvendit Ilir Meta gjate nje takimi me shoqaten e konsujve te nderit Sipas Metes roli i tyre nuk eshte honorifik por nje rol ndonjehere edhe me produkti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:19.112Z

Konsujt e Nderit, Asambleja diskuton për diplomacinë ekononomike

Rëndësia e diplomacisë ekonomike dhe masat për integrimin e refugjatëve nga zonat e luftës , kanë qenë temat kryesore të diskutimit të Asamblesë së Shoqatave të Konsujve të Nderit ku bën pjesë Shqipëria dhe shoqatat e vendeve të Bashkimit Europian. Të mbledhur në Sibiu të Rumani

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.453Z

Eastwood nderohet me çmimin Legjioni i Nderit

Regjizori amerikan Clint Eastwood është nderuar me çmimin prestigjoz të Legjionit të Nderit. Ky çmim i cili shtohet në listën e vlerësimeve të shumta të marra nga Eastwood gjatë karrierës së tij, iu dorëzua aktorit legjendar personalisht nga Presidenti francez Nicolas Sark

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:50.344Z

Komandant i legjionit te nderit per Kadarene

brbrFranca nderoi me titullin Komandant i Legjionit te Nderit shkrimtarin e njohur shqiptar Ismail Kadare Presidenti Fransua Holonde ia dorezoi kete cmim shkrimtarit te madh ne Elysee I pranishem ne kete ceremoni nderimi ishte edhe kryeministri Rama i cili u prit ne nje takim te vecante nga presid

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:22.612Z

Rama uron Kadarenë për titullin Legjioni i Nderit

Viti 2016 për kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, ka nisur me një urim dhe mirënjohje në drejtim të shkrimtarit shqiptar të njohur botërisht, Ismail Kadare, i cili në këto ditë festash të fundvitit 2015 dhe fillimvitit aktual u nderua me titullin më të lartë nga Franca, "Komand

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:33.274Z

Ilir Meta: Roli i konsujve të nderit nuk është honorifik,

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta ka pritur sot në një takim përfaqësuesit e Shoqatës së Konsujve të Nderit të Shqipërisë. Meta e ka cilësuar si shumë të rëndësishëm rolin që kanë konsujt e nderit për të forcuar marrëdhëniet midis vendeve dhe ka vlerësuar kontributin e tyre spika

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama