Rezultate te kerkimit per termin: +Ndersa +Remzi +Lani

Total: 6
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:07.898Z

Dy botime të reja të Fatos Tarifës dhe Remzi Lanit

Ne Tirane jane promovuar 2 botime te reja te autoreve Fatos Tarifa me “Fati i nje shekulli” dhe “Rilindja e Europes-mendimi dhe kultura humaniste e saj” nga Remzi Lani dhe Baviola Shatro. Ne botimin e pare analizohen dhe shpjegohen disa prej ceshtjeve me esenciale te kohes so

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.523Z

Dy botime te reja te Fatos Tarifes dhe Remzi Lanit 1 2 3 4 5 2 vota e

Ne Tirane jane promovuar 2 botime te reja te autoreve Fatos Tarifa me ldquoFati i nje shekullirdquo dhe ldquoRilindja e Europes-mendimi dhe kultura humaniste e sajrdquo nga Remzi Lani dhe Baviola Shatro. Ne botimin e pare analizohen dhe shpjegohen disa prej ceshtjeve me esenciale te kohes sone duke

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:47.705Z

Komiteti Shqiptar i Helsinkit mbush 20 vjec

Tirane 16 dhjetor NOA - Komiteti Shqiptari Helsinkit kremton neser 20-vjetorin e themelimit te tij. Si organizata e pare joqeveritare dhe jofitimprurese ne Shqiperi ai u themelua me 19 dhjetor 1990 nga nje grup intelektualesh te shquar te cilet perzgjodhen si mision te organizates mbrojtjen

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.232Z

Etika e medias shqiptare diskutim ne Diten Nderkombetare

Perfaqesues te mediave shqiptare diskutuan sot probleme te shtypit te Tiranes ne Diten Nderkombetare te Etikes se Medias. Kryetari i Zyres se OSBE-se ne Shqiperi ambasadori Eugen Volfart deklaroi se eshte detyre e shtetit qe te krijoje kushte te favorshme qe mediat te raportojne te lira dhe te pavar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:44.589Z

Zogaj Quaj ngjarje vetem ato qe ndodhin ne dashuri

/ / Nuk ka rendesi nese politika i merr shume kohe nese Opozita e Bashkuar ka paralajmeruar rikthimin e protestave. Ai e gjen gjithnje kohen per poezine. Ajo eshte bashkudhetarja e kahershme ne dite te mira e te keqija. Nje flete me katrore a cfaredolloj qofte do te gjendet

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:12.977Z

Rudolf Marku nje liber qe ushqehet me kujtime te femijerise

e Merkure 12 Nentor 20141235 pm Nje leter qe na vjen pas vdekjes titullohet libri me i fundit i shkrimtarit dhe publicistit Marku nje permbledhje esesh botim i UET Press Libri u promovua dje ne hollin e UET duke bashkuar miq te vjeter qe jetojne larg I vendosur prej vitesh ne Lo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:39.760Z

Koleksion i rralle pikturash ne GKA 1 2 3 4 5 2 vota e enjte 22 prill

Eshte celur ne GKA ekspozita e piktoreve te njohur italiane e boterore te shek XVI - XVII dhe XX. Keto vepra jane pjese e koleksionit te Ca La Ghironda te koleksionistit te njohur Italian mjekut Francesco Martani. Ndersa perzgjedhja eshte kryer nga GKA. Ne kete ekspozite moren pjese kryeministri Be

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama