Rezultate te kerkimit per termin: +Ndihmesn

Total: 19
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.457Z

QKR marrëveshje me Kryqin e Kuq për mbledhje ndihmash

Qendra Kombtare e Regjistrimit po krijon ura bashkpunimi me Kryqin e Kuq Shqiptar pr ngritjen e fondeve pr prballimin e situats emergjente t krijuar n veri t vendit. Pran ksaj qendre paraditen e sotme sht nnshkruar nj marrveshje mes QKR-s dhe Kryqit t Kuq pr gjetjen e bizneseve t ndryshme pr t finan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.871Z

Berisha takon Haare

Gjat vizits q tij q po zhvillon n Tiran, kryeministri i Islands Geir Haare, ka zhvilluar nj takim me kryeministri e Shqipris Sali Berisha, me t cilin ka nnshkruan dy marrveshje t rndsishme, ndrsa Berisha shtoi se do t nnshkruhen edhe marrveshje t tjera, n mnyr q investitort islandez t investojn n bu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:38.550Z

Mbaron mandati, Bosch, takim lamtumire me Presidentin

Presidenti i Republiks, prof. dr. Bamir Topi, priti dje n nj takim lamtumire shefin e Pranis s OSBE-s n Shqipri, ambasadorin Robert Bosch, i cili prfundoi mandatin e tij n vendin ton. Kreu i shtetit shqiptar, pasi e falnderoi ambasadorin Bosch pr kontributin e tij t rndsishm pers

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.585Z

Vizat, Topi: Drejt finishit pritshmëria e shqiptarëve

Pr Presidentin Bamir Topi integrimi evropian mbetet jo vetm rruga e vetme e Shqipris, por edhe perspektiva m e qart pr nj t ardhme m t mir pr popujt dhe vendet tona. Gjat samitit t SEECP, q po zhvillohet n Stamboll, z. Topi vuri n dukje: "Vendi im ndodhet sot n nj moment historik

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.352Z

Përmbytjet në Shkodër, FSK kontigjent trupash shtesë

Forca e Siguris s Kosovs ka drguar t dieln nj kontingjent plotsues t trupave t veta pr t ndihmuar popullsin e rrethinave t Shkodrs, q po prballet me pasojat e prmbytjes s shkaktuar gjat 10 ditve t para janarit. Zyra pr marrdhnie me publikun e MFSK-s, ka lshuar nj komunat pr drgimin e njsis shtes n S

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:23.443Z

Fondi për Zhvillim, Granof prezanton projektet

Drejtuesi i Bordit t Fondit Shqiptaro-Amerikan t Siprmarrjes, z. Michael Granof, vlerson miqsin tradicionale e historike mes Shteteve t Bashkuara t Ameriks dhe Shqipris, tashm edhe si aleat n NATO. Ai e njohu dje Presidentin Topi, gjat takimit n Presidenc, me ecurin e projekteve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:20.250Z

Presidenti fton në Shqipëri Mbretin e Spanjës

Drejtoria e Informimit e Institucionit t Presidentit bri dje me dije se Presidenti i Republiks, Bamir Topi, pati nj komunikim zyrtar me Mbretin e Spanjs, Madhrin e Tij, Juan Carlos, gjat t cilit Kreu i Shtetit shqiptar vlersoi ndihmesn dhe mbshtetjen e muar e t vazhdueshme spanjo

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama