Rezultate te kerkimit per termin: +Ndrmarrjes

Total: 38
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.346Z

Konflikti për pronën, banorët në protestë

N kt mnyr kan shprehur zemrimin e tyre ndaj rrethimit t nj siprfaqe toke prej 45 mij metrash katror, ish-punonjs t ndrmarrjes Bujqsore n Vlor. Ata pretendojn se toka n pronsi t tyre, e prfituar sipas ligjit 7501 sht zaptuar n mnyr t paligjshme nga investitor q kan marr lejen e bashkis s qytetit pr t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.393Z

Komunalja e Plazhit, padi Inspektoratit të Mjedisit

Ndrmarrja e Pastrimit dhe e Gjelbrimit n zonn e Plazhit t Durrsit ka paditur n Gjykatn e Rrethit pr t kundrshtuar gjobn e vendosur dit m par nga Ministria e Mjedisit. Drejtori i ksaj ndrmarrjeje, Ali Karaj, tha dje pr “standard”: “Gjoba n shumn 1 milion lek e vendosur nga Inspektor

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.342Z

Vlor: Arrestohen 7 persona; Akuzohen pr dmtim t siprfaqeve pyjore

Shtat persona kan prfunduar n prangat e policis s Vlors nn akuzn e dmtimit t siprfaqeve t mdha pyjore n disa zona t ktij rrethi. Katr nga t arrestuarit jan drejtues t ndrmarrjes s shrbimit pyjor n kt qytet. Organi i akuzs s Vlors bn t ditur se , u ndaluan Sotiraq Qorraj, shefi i policis pyjore p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:27.952Z

Fier, rikthehen ndëshkimet për borxhlinjtë e Ujësjellësit

Masat Drejtoria e Ujsjellsit t Fierit u rikthehet penalizimeve pr t gjith debitort. Drejtori i Ujsjellsit t Fierit, Agim Plepi, shprehet se borxhi q i kan ndrmarrjes arrin n 305 milion lek dhe jan plot 11 mij e 500 abonent debitor. Jan kushtet e vna nga investitort e Ndrmarrjes s Ujsjellsit q drej

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:37.395Z

Emigrantëve u faturohet ujë edhe kur janë jashtë shtetit

Ankesat Faturimi bhet aforfe, pa kontrolluar konsumin Ujsjellsi i Fierit shtstacioni i radhs i ankesave t emigrantve. Shkak janfaturimet aforfe t ujit t pijshm, ndonse ata nuk jetojn n Fier prej disa vitesh. Mbi 50 emigrant i jan drejtuar ditt e fundit Ndrmarrjes s Ujsjellsit pr t depozituar ankesa

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.550Z

Plazhi i Durrësit, vetëm 20 për qind e banorëve paguajnë faturat

Ujsjellsi i Durrsit nuk ka pritur asnj minut m shum dhe nuk ka lejuar asnj dit tolerim, duke nisur aksionin pr prerjen e lidhjeve t paligjshme dhe detyrimin e mbi 2700 familjeve t paguajn detyrimet e prapambetura. Prej vitesh banorve t zons s plazhit ose lagja 13 ose si quhet ndr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.538Z

Rrnohen disa ndrtime pa leje

Inspektorati i ndrtimit i Komuns s Prishtins rrnoi disa objekte pa leje, t cilat ishin ndrtuar gjat nntorit, muaj kur n vend u mbajtn zgjedhjet komunale. Fillimisht u rrnuan tri ndrtime t ndrtuara n pron komunale, n lagjet Prishtina e Re, Mati dhe Kodra e Trimave, njofton zdhnsi i Komuns, Muhamet

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama