Rezultate te kerkimit per termin: +Ne +Dhjetor

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.487Z

Papunesia ra ne Dhjetor ne BE

0 brbr brbrDhjetori i vitit 2014 shenoi nje tjeter nivel te ulet te papunesise ne vendet e Eurozones por edhe ato te Bashkimit Europianbrbr brbrNe 114 arriti niveli i papunesise gjate Dhjetorit sipas Eurostat 01 nen ate te muajit pararendes dhe 04 me pak se e njejta periudhe e 2013-esbrbr brbrRenia

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:30.342Z

Paul McCartney, turne europian ne dhjetor

Plot 5 vjet pas performances se fundit live ne Europe, Paul McCartney do rikthehet ne skenat e kontinentit te vjeter. Ish anetari i Beatles publikon ndalesat e turneut europian, te cilat do te jene 7. “Good Evening Europe tour” do startoje nga Hamburgu ne 2 dhjetor. Nje dite

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.382Z

Solana: Ne dhjetor EULEX ne gjithe Kosoven

EULEX ne muajin dhjetor do te shperndahet ne te gjithe Kosoven. Konfirmimi vjen nga perfaqesuesi per Politiken e Jashtme dhe Sigurine, Havier Solana gjate fjalimit te tij para Parlamentit Evropian."Prioritet kyç i BE-se eshte shtrirja e EULEX dhe presim qe kjo te ndodhe ne m

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:04.816Z

Statusi ne dhjetor i mundur

Statusi në dhjetor është i mundshëm, por në këtë periudhë të mbetur të kohës, Shqipëria duhet të tregojë që po lufton korrupsionin. Mesazhi eshte i Delegacionit te Parlamentit Europian, i kryesuar nga Eduart Kukan

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:11.707Z

Maqedoni, ne dhjetor inflacioni bie ne 4.1%

Inflacioni mesatar ne Maqedoni ne vitin 2008 ka qene 8.3 % ne nivel vjetor, nderkohe qe vetem ne muajin dhjetor ai pesoi nje renie ne nivelin 4.1. Lajmin e ben te ditur Enti Maqedonas i Statistikave, sipas te cilit inflacioni ne dhjetor krahasuar me muajin e kaluar ka shenuar nje rritje p

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:57.776Z

Zvicra ne 12 Dhjetor ne Shengen

Presidenca e radhes se Bashkimit Europian beri te ditur se nga data 12 dhjetor do te perfundojne kontrollet mes kufirit zviceran dhe atij te Bashkimit Europian. Por keto kontrolle do te jene ne fuqi neper aeroporte deri ne Mars te vitit 2009. Keshtu bene te ditur burime prane presidences franceze,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:44.344Z

Obama ne Kopenhagen ne 18 dhjetor

Duke patur parasysh progreset e arritura ne bisedimet dhe disa vendime te rendesishme qe jane marre ne lidhje me ndryshimet klimaterike, presidenti Obama ka vendosur te shtyje viziten e tij ne Kopenhagen per me 18 dhejtor. Lajmi njoftohet ne nje deklarate te leshuar per shtyp prej zedhene

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama