Rezultate te kerkimit per termin: +Nen

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.286Z

Buxheti 2012, shqyrtohet sot nen për nen

TIRANE- Pas shqyrtimit në komisionet parlamentare, Kuvendi i Shqipërisë do të diskutojë sot nen për nen projektbuxhetin e shtetit 2012. Më 25 nëntor buxheti është miratuar në parim me votat e maxhorancës pas një seance maratone, ku opozita u shpreh kundër. Menjëherë pas miratimit me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:45.709Z

Drafti diskutohet nen për nen, UT kundër

Zvarritet puna në komisione, projektligji sot në rendin e ditës së Kuvendit  Ilda Hoxha Gjatë diskutimit nen për nen të projektligjit të arsimit të lartë në Komisionin e Medias dhe Edukimit Publik ka pasur edhe mjaft kundërshtime në disa prej pikave të tij. Në mënyrë intensive, pre

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:15.679Z

Dekriminalizimi, Komisioni shtyn votimin nen për nen

Konsultime për ndryshimet kushtetuese Në konsensus të plotë mes tyre, opozita dhe mazhoranca në Komisionin e Posaçëm për Dekriminalizimin, në një mbledhje të panjoftuar për mediat, vendosën ta shtyjnë për një moment të dytë votimin nen për nen të projektligjit, për të cilën u

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:47.899Z

Nen trysni

Ne galerine FAP te Akademise se Arteve dje eshte hapur ekspozita Nen trysni e skulptorit Sadik Spahia kuruar nga Edi Muka. Kur shikuesi hyn ne punen e Sadik Spahise Nen Trysni instalacioni duket sikur te gllaberon ne brendesine e tij. Aftesite perceptuese nga

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:49.290Z

Projektbuxheti sot shqyrtimi nen per nen ne Kuvend

Kuvendi i Shqiperise pritet te nise diten e sotme shqyrtimin nen per nen te projektbuxhetit te shtetit 2012. Pas miratimit ne parim ne Parlament me votat e shumices ne seancen e 25 nentorit gjate kesaj jave projektbuxheti i ri u shqyrtua nen per nen ne komisionet parlamentare. Te shtunen komisio

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:47.351Z

Miratohet nen per nen kodi rrugor

Projektligji Per disa ndryshime dhe shtesa ne kodin rrugor te Shqiperise eshte miratuar sot ngaKomisioni i Ligjeve nen per nen. Ne mbledhjen e sotme te komisionit kodi rrugor eshte kaluar me konsensusin e te dyja paleve dhe me amendimet e propozuara nga deputetet e Partise Socialiste. Ndryshimi i fu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.505Z

Drejtesia nis shqyrtimi nen per nen

brbrKomisioni i reformes ne drejtesi ka ndeshur mosmarreveshjen e pare ne shqyrtimin nen per nen te draftit kushtetues Qe ne nenin 3 qe ka te beje me dekriminalizimin palet kane mbajtur pozicione te kunderta Maxhoranca ne perputhje me opinionin e Venecias ka votuar ndryshimin e nenit per dekriminali

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama