Rezultate te kerkimit per termin: +Nenin

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:55.522Z

Berisha  po ngaterron  nenin 88 me nenin 55!

Nga Keti Bazhdari   Neni 55 dënonte për agjitacion e propagandë të gjithë armiqtë e klasës. Agjitacion e propagandë quhej cdo tentativë, qoftë edhe me anë të fjalës, që cënonte apo synonte të minimizonte pushtetin e “popullit”. Se kush përfaqësonte popullin, kë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:54.383Z

Kodi, komisioni miraton nenin e konfliktit

Komisioni i Kodit Zgjedhor miratoi nenin per zgjidhjen e konfliktit zgjedhor. Bashkekryetari i Komisionit, Fatmir Xhafaj, u shpreh se per ankimimet do te veprohet si ne ligjin aktual. "Gjykata e Apelit eshte shkalla me e larte qe shqyrton ankimimin. Te gjitha nenet kaluan me konsens

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:16.099Z

Falja, sherr PD-PS për nenin 5

Kuvendi Shtyhet diskutimi i ligjit, debat i ashpër për kriteret Frenohet puna në Komisionin e Ligjeve për miratimin e amendamenteve të opozitës për ligjin e faljes. Neni 5 ka ndezur debatet PD-PS për përcaktimin e kritereve ndaluese për faljen e dënimit. Pas debateve, kryetari i Komision

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:49.494Z

Tafaj Sdo miratojme nenin per simbolet fetare

/ / Nuk do te miratohet asnje draft qe cenon lirine e besimit dhe cenon kushtetuten. Kete garanci dha dje kreu i Ministrise se Arsimit Myqerem Tafaj gjate takimit qe zhvilloi me kryetarin e Komunitetit Mysliman Selim Muca. Ai theksoi se projektligji Per arsimin parauniversi

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:56.124Z

Rrëzimi i Pacollit, Kushtetuesja: Ndryshoni nenin 86 të Kushtetutës

Gjykata Kushtetuese e Kosovës Prishtinë, 30 mars 2011, NOA Tri ditë pasi shpalli të pavlefshëm votimin për zgjedhjen e presidentit Behgjet Pacolli, Gjykata Kushtetuese e argumentoi vendimin për rrëzimin e presidentit të Kosovës me faktin se neni 86 i Kushtetutës së Kosovës flet për zg

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:28.222Z

Kushtetuta, "hileja" me nenin 104

Dy ditë më parë, Kuvendi miratoi disa ndryshime në Kushtetutën e Shqipërisë. Të gjithë u morën me reformën zgjedhore dhe askush nuk i kushtoi rëndësi ndryshimit të një neni të Kushtetutës, i cili rrit kompetencat e Kryeministrit të vendit. Kryeministri aktual, zoti Sali Berisha, me

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:47.505Z

Reforma në Drejtësi, miratohet kapitulli i parë, debate për Nenin 3

Komisioni i Posaçëm për reformën në drejtësi ka miratuar sot kapitullin e parë të draftit, mirëpo ka patur edhe debate të forta për nenin 3 të këtij drafti që lidhet me dekriminalizimin. Halimi flet per Nenin 3 by gazeta-panorama Kështu, Neni 3 u kalua me votën e dyfishtë të k

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama