Rezultate te kerkimit per termin: +Netanjahu

Total: 1163
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:36.127Z

Netanjahu-Livni Koalicion?

Benjamin Netanjahu, i paracaktuar per t'u bere kryeministri i ardhshem Izraelit dhe rivalja e tij ministrja e Jashtme Zipi Livni, kane zhvilluar nje takim te fshehte per formimin e mundshem te nje qeverie koalicioni, njoftuan mediat vendase. Drejtuesi i partise se djathte Likud, Netanjahu dhe ajo

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:09.767Z

Netanjahu fton Abasin

 Kryeministri izraelit, Benjamin Netanjahu, ka ftuar Presidentin e Autoritetit Palestinez, Mahmud Abas, në një takim për të arritur “paqe politike dhe ekonomike”. Lajmi është mirëpritur në botë. “E ftoj liderin e palestinezëve që të takohemi, në mënyrë që të a

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:32.747Z

Palestine terhiqet Netanjahu

brbrPas konfirmimit te tij si kryeminister i izraelit Benjamin Netanjahu ka pergenjeshtruar deklaratat qe sipas tij jane keqkuptuar nga mediat se ai nuk do te lejoje krijimin e nje shteti palestinez Deklarata e Njetanjahut eshte bere ne NBC ne te cilin kreu i qeverise izraelite ka thene se rrethana

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:15.446Z

Netanjahu fiton zgjedhjet

Rezultatet paraprake të zgjedhjeve të përgjithshme në Izrael tregojnë fitoren e koalicionit të partisë Likud, të kryeministrit Benjamin Netanjahu, dhe aleatëve të djathtë, por diferenca mes tyre dhe partive të qendrës së majtë

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:31.376Z

Netanjahu vizite ne Uashington

Kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu javen e ardhshme viziton Uashigntonit. Netanjahu do te shoqerohet nga Ministri i Mbrojtjes, Ehud Barak I cili shtyu per nje afat te papercaktuar vizien e tij ne Spanje.Zyrtaret e larte izraelite pritet te diskutojne me Shte pine e Bardhe per Iranin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:33.079Z

Netanjahu fton Abas per bisedime

Kryeministri izraelit Benjamin netanjahu ka kerkuar rinisjene  menjehershme te bisedimeve per paqe mes Izraelit dhe palestinezeve. “Objektivi im ne krye te qeverise izraelite eshte te siguroj nje paqe te perhershme me palestinezet dhe sa me shpejt qe te jete e mundur”, es

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:49.563Z

Netanjahu fillon turneun ne SHBA

Kryeministri i ri Izraelit Benjamin Netanjahu, mberriti ne Uashington, per bisedime me zyrtare amerikane per perspektiven e paqes ne Lindjen e Mesme dhe per programin berthamor te Iranit. Netanjahu ka thene se bisedimet e ardhshme Izraelito-Palestineze duhet te perqendrohen tek çeshtjet ekonomike

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama