Rezultate te kerkimit per termin: +Nga +Haga

Total: 856
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:27.853Z

Kosovaret te pakenaqur nga Haga

Shqiptaret e Kosoves kane reaguar te pakenaqur me vendimin e Hages qe shpalli te pafajshem ish presidentin serb Milan Milutinoviç. Familjet e viktimave te masakruar ne Krushe te Madhe thone se kriminelet bredhin te lire. Edhe presidenti kosovar Fatmir Sejdiu ne SHBA tha se mjaft viktima kosovare pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:33.345Z

Haga liron Ramush Haradinajn

Share Gjykata për krime lufte në ish-Jugosllavi, ka marrë vendim që të lirojë Ramush Haradinajn nga paraburgimi deri në vendimin lidhur me aktakuzën ndaj tij. Lajmin për Klan Kosovën e kanë bërë të ditur burime të sigurta, sipas të cilave prokuroria nuk ka bërë ankesë ndaj kët

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.574Z

Haga liron me kusht Ramush Haradinajn

07/06/2005  Majkell O'Rajlli: Prokuroria ka 48 orë për të dhënë pretendimet Gjykata e Hagës ka vendosur të lirojë përkohësisht Kryeministrin e kosovës, Ramush Haradinaj. Tashmë procesi ndaj tij do të zhvillohet në gjendje të lirë. Megjithatë pritet që prokuroria të paraq

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:32.325Z

Haga dhe horra

  A MOS JAM EDHE UNË KRIMINEL?! Çka, nëse papritmas do të më arrestojnë?! Këto janë pyetjet që të martën përnjëherë fillova t’ia bëja vetes, ndonëse s’më ka shkuar kurrë në mendje se po kryej ndonjë veprim që mund të më klasifikonte për qëndrim pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:38.173Z

Kenia, arrestohet serbi i kerkuar nga Haga

Nje i kerkuar per krime lufte ne ish-Jugosllavi, eshte arrestuar ne Kenia ku prej vitesh drejtonte nje biznes sportesh uji. Vendasit e njihnin 60-vjecarin si Igor Majeski, por emri i vertete i tij nuk eshte bere i ditur per momentin. I kerkuari u ndalua ne veri te qytetit te Mombases, at

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:22.487Z

Balli Kombëtar Demokrat: Haga u paralajmërua nga Mithat Frashëri

Tiranë, 22 Korrik 2010 NOA - Partia e Ballit Kombëtar Demokrat përshëndeti para pak minutash vendimin e gjykatës së Hagës, si një vendim që do të ndihmojë në njohjen e mëtejshme të Republikës së Kosovës, do të ndihmojë realizmin e një paqeje afatgjatë në Ballkan. Shqipt

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:36.029Z

Ish - ushtari - nga Haga në politikë

NGA SHTYPI BOTËROR  Në vitin 2005, kur u dërgua në Hagë i akuzuar për krime lufte, Ramush Haradinaj e pa veten ballë përballë me Sllobodan Millosheviçin, i cili gjendej në një qeli aty afër. "Millosheviçi më pyeti në anglisht nëse isha Haradinaj dhe vazhdoi me

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama