Rezultate te kerkimit per termin: +Nga +Ilir +Hoxholli

Total: 84
No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.305Z

Hoxholli: Zgjedhja e Muçës, e manipuluar

Myftinjtë kundërshtojë rizgjedhjen e Selim Muçës duke akuzuar për një proces jo demokratik dhe të paracaktuar TIRANE- Kundërshtarët e kreut të Komunitetit Mysliman, Selim Muça, kanë kundërshtuar dje rizgjedhjen e tij. Ilir Hoxholli, anëtar i Këshillit të Përgjithshëm të Komuni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.493Z

Pelegrinët shqiptarë në Mekë, Hoxholli: Të gjithë janë mirë

Sikurse edhe vitet e shkuara, për peligrinazh në Mekë, këtë vit kanë shkuar një grup besimtarësh myslimanë të udhëhequr nga kreu i Komunitetit Mysliman Shqiptar, Skënder Bruçaj. Mes tyre edhe ish-kreu i Komitetit Shtetëror të Kulteve, Ilir Hoxholli, i cili nga Meka, gjatë një bashk

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:57.728Z

Hoxholli Edhe muslimanet mirepresin Papen

brbrReklama me e mire qe mund ti behej Shqiperise Me kete fjali e perkufizon kreu i kulteve viziten e Papes dy dite para ardhjes se atit te shenjte Ne nje interviste per Vizion Plus Ilir Hoxholli pohon se nuk ka ndenja xhelozie mes komuniteteve fetare ne Shqiperi madje kjo vizite e Papes do te zbres

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.493Z

Asnjë nga hanxhinjtë shqiptarë në Mekë nuk janë të lënduar (Video)

Për besimtarët myslimanë vizita në Mekë është një prej 5 kolonave të fesë islame, e detyrueshme të kryhet njëherë në jetë për ata që kanë mundësi financiare dhe fizike. Në terminologjinë e fesë islame kjo njihet me termin Haxh. Sikurse edhe vitet e shkuara, për peligrinazh në

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:57.804Z

Tragjedia në Mekë, MPJ publikon numër kontakti me ambasadën në Arabinë Saudite

Hoxholli: Asnjë shqiptarë i lënduar në MekëTIRANE, 24 Shtator /ATSH/- Ministria e Jashtme Shqiptare publikoi të enjten në mesditë një numër kontakti telefoni për personat shqiptarë që ndodhen në Mekë, pas tragjedisë ku kanë humbur jetën qindra persona."MPJ po ndjek situatën. Përf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:36.810Z

Xhamia xhihadiste, kreu i Kulteve: Lejen e jep Komuniteti

Ilir Hoxholli ka pak muaj në krye të Komitetit të Kulteve, por në një intervistë për “Ora News” ka dhënë disa detaje sesi mund të ndërtosh një xhami. Sipas kreut të Kulteve xhamitë ndërtohen në formën e donatorëve, donacioneve të ndryshme, të cilat kalojnë nëpërmje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:14.057Z

Kreu i Kulteve kërkesë Vatikanit: Forumi Myslimano-Katolik të zhvillohet në Tiranë

TIRANE- Kreu i Kulteve, Ilir Hoxholli nëpërmjet një kërkese drejtuar Vatikanit kërkon që forumi Myslimano-Katolik të zhvillohet në Tiranë, në një të ardhme. Sipas tij janë shumë të rëndësishme mesazhet e dialogut ndërfetar. “Kryetari Komitetit Shtetëror për Kultet vlerësoi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama