Rezultate te kerkimit per termin: +Nishanet

Total: 68
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.621Z

Rreziku nga nishanet

brbrKujdes nga dielli dhe djegia ne plazh Ruani nga rrezatimi nishanet qe keni ne trup Melanoma ose sic njihet ndryshe kanceri i nishaneve po perhapet frikshem dhe ka vdekshmeri te larte Ne Shqiperi nuk ka shifra te sakta te semundshmerise dhe humbjes se jetes Por vetem nga sherbimi i dermatologjise

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.502Z

Kanceri ne lekure, shkak nishanet dhe rrezet ultraviolet

Sonila Isaku Nishanet dhe rrezatimi ultraviolet jane shkaktaret kryesore te kancerit ne lekure. Ky fakt pohohet per here te pare nga mjeket dermatologe ne Konferencen e Pare te Dermato-Venerologjise. Sipas mjekeve, gjate viteve te fundit eshte rritur numri i rasteve te prekur nga kanceri ne lekure

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.353Z

Nishanet e Presidencës Nishani

Nga Mero Baze   Zyra e Presidentit ka gjetur kohë të shpërndajë një lajm se Presidenca po ndryshon simbolet e saj zyrtare, duke dizajnuar një shqiponjë më elegante dhe një përkrenare sipër saj. Ka dhe disa detaje të tjera që do plotësojnë kancelarinë e Presidencës. Nuk ka nd

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:41.079Z

Nishanet në fytyrë, zbuloni kuptimin e tyre

Padyshim që vendosja e nishaneve në pozicione të ndryshme të fytyrës ka një domethënie dhe shpjegim. Lidhur me këtë fakt, ju paraqesim, si më poshtë një model transkriptimi të nishaneve, sipas pozicioneve të tyre në fytyrë. Secili prej tyre, mbart një kuptim të veçantë. Pozicioni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:46.183Z

Plazhistet, probleme me djegiet, nishanet dhe mykun Sonila Isaku

Djegiet nga dielli deri ne shkalle te dyte, problemet me nishanet apo myku ne lekure, kane qene problemet e nje sere pushuesve, te cilet pasi kane perfunduar pushimet, i jane drejtuar mjekeve dermatologe. Keta te fundit pohojne se po perballen te pakten me 30 raste ne dite, dhe fluksi me i madh esht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:51.612Z

Risku i nishaneve të trupit

Nëse nishanet e trupit shtohen në numër nga 50 deri në 100 dhe bëhen asimetrik apo ndryshojnë ngjyrë duhet menjëherë vizita tek mjeku dermatolog për të shmangur agravimin e mëtejshëm. Pacientët të tillë riskohen deri në sëmundjet kancerogjene të lëkurës. Mjekja dermatologe Bruni

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:34.310Z

Ekspozimi i nishaneve në diell rrezikon kancer

Një pjesë e madhe e njerëzve janë të dënuar që në lëkurën e tyre të spikaten nishanet. Këto shenja dalluese, të cilat ndryshe quhen edhe kancer i lëkurëa ato raste kur lëkura nuk është e lyer me asnjë solucion mbrojtës, të gjithë ata persona që cilësohen si biondë dhe me sy

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama