Rezultate te kerkimit per termin: +Nisi

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:12.208Z

Berisha: Sot nisi revolta

Sali Berisha ka reaguar pas sulmit me vezë që i është bërë kryeministrit Rama. Ai thotë se sot nisi revolta. Te dashur miq, sot studentet e Universiteteve te Tiranes, ne nje akt revolte te thelle gjuajten me veze te prishura Edvin Kristaq Ramen, njeriun qe ne nje akt urrejtjeje ndaj te rin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:47.537Z

Si nisi dhe si përfundoi

Nga Afrim Krasniqi   Kështu nisi shteti, me burra të mençur, të provuar, të respektuar dhe përfaqësues. E krijuan shtetin kur nuk ishte, krijuan institucionet nga themeli, krijuan kushtetutë e ligje, ministri e drejtori, shkollë e spitale, institucione fetare shqiptare

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:05.848Z

"Postribe, ketu nisi rrugen demokracia"

Grupimi "Dhjetori 90", ne bashkepunim me Komunen e Postribes, zhvilloi dje ne kete komune veprimtarine me moton "8 dhjetori nisi ne Postribe". Gjate kesaj veprimtarie, ku moren pjese studente te dhjetorit te vitit 1990, si dhe drejtues te Qarkut e komunes, Grupimi "Dhjetori 90" u nderua me titullin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:39.431Z

Masakra e Tiranës nisi për një shpullë?

Ka shumë dilemma për vrasjen e trefishtë të ndodhur në Tiranë pak ditë më parë. Motivi kryesor i vrasjes mbetet prishja e pazareve të drogës. Por, Panorama shkruan sot se pikënisja e vrasjeve është një shpullë që Mentor Lufi i ka dhënë vëllait të Besnikut Sulkut. Ngjarja beso

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:55.990Z

Nisi DAM’i

Filarmonia e Kosovës, nën drejtimin e fenomenit britanik Alexander Prior, hapi mbrëmë Festivalin DAM. Në piano interpretoi pianistja kineze Wu Qian, kurse “pianisti rebel” Maurizio Mastrini do të performojë sonte. Nga Express më 28 mars 2011 në ora 09:57 Festivali DAM është ha

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:06.223Z

Postriba, aty ku nisi 8 dhjetori antikomunist

8 dhjetori nisi në Postribë. Grupimi “Dhjetori ‘90”, në bashkëpunim me Komunën e Postribës, zhvilloi dje veprimtarinë me moton “8 dhjetori nisi në Postribë”. Gjatë kësaj veprimtarie, ku morën pjesë studentë të dhjetorit të vitit 1990, si dhe drejtues të qarkut e komunës,

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:19.360Z

Avioni me energji diellore nisi fluturimin

Nj avion eksperimental, q furnizohet me energji diellore, nisi sot udhtimin e tij t par 24 orsh. Avioni sht nj vendsh dhe ka krah me gjatsi 80 metra. Piloti zviceran do ta ngrej at n nj lartsi deri 8500 metra. Ulja pritet t bhet t enjten.

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama