Rezultate te kerkimit per termin: +Njerz

Total: 738
No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:41.664Z

DITA PA NJERZ

Dita pa makina ishte dite me smog me stres me komunizem me majmuneri me dhune me abuzime me tallje dhe me spam. Ajo prodhoi te kunderten e asaj qe ne perendim eshte konceptuar te prodhoje. Ne thelb ishte nje dite cnjerezore. DITA ME SMOG Nese dikush ka menduar qe dita pa makina do na i lironte vr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:11.658Z

Greva, Rama: Gati t tjer njerz

Cdo ditë që kalon shton numrin e grevistëve të urise që detyrohen të lënë grevën në gjendje të rënduar shëndetësore. (UPDATE) Pas grevistëve që janë dërguar në spital pas mesnatës dhe paradite, mesditën e ditës së 17-të të greves, janë larguar nga cadrat me urgj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:43.345Z

Shnohet Dita Botrore e lufts kundr Sids

Bota po shnon sot 1 dhjetorin, Ditn Botrore t lufts kundr Sids. Organizata Botrore e Shndetsis kt dit pr her t par e shnoi m 1 dhjetor t vitit 1988 dhe q nga ajo koh, 1 dhjetori shnohet pr do vit n t gjitha ant e bots, pr tia joshur vmendjen t gjitha shtresave t shoqris pr problemin e Sids dhe pr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:45.500Z

Budakova, si gladiator

Kto nuk jan barsoletat e Hass e Hyss, pasi ato nuk zn vend n facebook.com. Asgj nuk jan foret pr Chuck Norrisin (n Maqedoni, ai ishte propozuar q t kandidoj edhe pr kryetar t ktij shteti), sa ka zgjuar interesim n Kosov profili Fakte pr Halil Budakovn n facebook.com. I fort, ma i fort, Halil Budak

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:28.249Z

OKB, mbledhje urgjente për Pakistanin

Organizata e Kombeve t Bashkuara do t zhvilloj nj mbledhje urgjente ku do t krkoj m tepr ndihma financiare pr Pakistan e shkatrruar nga prmbytjet e javve t fundit. Deri tani, OKB ka siguruar m tepr se gjysmn e 460 milion dollarve q krkuan javn e kaluar. Mbledhja urgjente vjen n nj koh q situata n ve

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:09.870Z

SHBA, 17.500 njerz t tjer kundr ndotjes s nafts

Departamenti i Mbrojtjes në SHBA njoftoi angazhimin e 17.500 njerëzve, personel i Rojes Kufitare Federale në zonën e prekur nga derdhjet e naftës në Gjirin e Meksikës. Në një konferencë për shtyp nga Uashingtoni kreu i Mbrojtjes, Robert Gejts u shpreh se dislokimi i 17.500 njer

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:25.933Z

Ndotja dhe higjiena, cdo jave n spitale 6000 njerz

Muaji gusht arrin pikun e të prekurve nga virozat.Në një javë në të gjithë vendin paraqiten nëpër poliklina apo pavione të infektivit rreth 6000 vete.Specialiste te Institutit te Shëndetit Publik sqarojne se zonat bregdetare te mbipopulluara ne kete sezon regjistrojnë edhe numrin me

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama