Rezultate te kerkimit per termin: +Njerzit

Total: 1440
No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:57.123Z

Përgjimet për gjyqtaren: Sa më shpejt se është vap dhe njerzit ikin

Gjyqtarja Andrea refuzon tokën në këmbim të vendimit, kërkoi para. Grupi i vëzhgimit fiksoi momentin kur bashkëshorti i gjyqtares ka marrë shumën e 50 mijë eurove nga shtetasi Petraq Dashi, i cili sapo e kishte tërhequr këtë shumë parash nga një pikë e këmbimit valutor në qytetin

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:46.429Z

Njerzit e Gjykats Supreme

Emrat e przgjedhur pr gjyqtar t Gjykats Supreme dhe Zyrn e Prokurorit, ka disa jav q jan n tavolinn e presidentit t Republiks. Por ata nuk bhen n asnj mnyr publik, ndonse bhet fjal pr pozita shum t rndsishme t institucioneve t drejtsis n vend. Megjithkt, Expressi ka mundur t kuptoj se disa nga e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:24.821Z

Ambasadorja gjermane: Policia s'ka të drejtë t'i ndalojë njerzit të lëvizin lirshëm

Ambasadorja Gjermane në Kosovë, Angelika Viets, në një diskutim të hapur të organizuar nga Grupi për Studime Juridike e Politike, ka porositur shtetasit kosovarë të jenë më duruar dhe mos të migrojnë pasi kjo në afatgjatë do

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.375Z

Agresiviteti: Biokimia tek kafsht dhe njerzit

Teknika eksperimentale jane perdorur per te riprodhuar modele te agresivitetit tek kafshet. Eshte gjetur ulja e nivelit te serotonines ne tru te urithit dhe te kafshet e tjera te bera agresive nga izolimi. Perdorimi i triptofanit ul ose shmang dhunen. Studime te tjera tregojne jo vetem nje ulje te

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.323Z

Njerzit m t pasur n bot

Revista Amerikane FORBES ka publikuar njerezit me te pasur ne bote, ku ashtu si vitin qe kaloi ne radhe te pare eshte bosi i microsoftit Bill Gates me 50 miljarde $.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:37.510Z

Kriza,njerzit mbajne parate ne shtepi

Te trembur nga kriza e cila ka perfshire edhe vendin tone ne disa sektore, njerezit kane filluar qe ti ruajne parate jashte bankave. Paraja ne qarkullim jashte sistemit bankar ne Shqiperi, arriti ne rreth 200 miliarde leke, ne fund te vitit qe shkoi, dhe ky fenomen vazhdon edhe kete fillim viti. Ky

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:05.887Z

Shtohen njerzit e varur nga alkooli

Mbi 3 mijë persona, mes tyre meshkuj dhe femra, jane detyruar te trokasin ne deren e pavionit të Toksikologjise ne Tirane, për shkak të problemeve të medha shendetesore si pasojë e konsumit për një kohë të gjatë të pijeve alkoolike. Mjeku Zihni Sulaj tregon se droga vret po

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama