Rezultate te kerkimit per termin: +Njeriut

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:54.467Z

Evolucioni i njeriut

08/02/10 02:20 Gjatë një diskutimi për njerëzimin, Jetmiri dhe Renato japin fakte dhe mendime personale mbi zhvillimin dhe historikun e tij. Kështu ata flasin për evolucionin që ka shkaktuar ndër shekuj zhvillimi mendor i njeriut e si pasojë edhe zhvillimi i teknologjisë. Jetmiri tr

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:50.567Z

Wollfarth: Mbroni të drejtat e njeriut

Sot në Ditën Ndërkombëtare të të Drejtave të Njeriut, kreu i prezencës së OSBE-së në Tiranë, Eugen Wollfarth bëri thirrje për rritjen e përpjekjeve për mbrojtjen e të drejtave të njeriut dhe respektimin e tyre në vendin tonë. Të gjithë duket sikur bien dakord kur është fjala

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.865Z

T drejtat e njeriut dhe Shqipria

KOMENT N ligjshmrin ndrkombtare e keni t vshtir t gjeni nj hapsir me pasuri historike,kndvshtrim dhe ligjshmri veprimtarie se sa t drejtat e njeriut . Historia sht e vjetr; bile, n qoft se ju mjaftoheni vetm me epokat moderne n Angli q fillojn me Manga Carta, e cila u shpall m 1215, me "Habe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:09:50.227Z

Koha e Njeriut Pasmoralist

Nga Gëzim Tushi Moralit të kohës ti flasim me gjuhën e tij Ne po përjetojmë në situatë morale të shoqëruar me shumë fenomene të cilat duhet të na bëjnë të jemi seriozisht të shqetësuar, për ato që po ndodhin përditë në jetën tonë personale, familjare e sociale. Por nuk ësht

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:03.255Z

BE:Monitorojmë mbrojtjen e të drejtave të njeriut

Ambasadorët e huaj në Shqipëri janë mbledhur në një takim të përbashkët për të folur mbi të drejtat e njeriut. Në këtë takim ambasadori i Spanjës u shpreh se qëllimi i presidencës së Bashkimit Europian është të rinovojë strategjitë për mbrojtjen e të drejtave të njeriut.

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:42.232Z

Te drejtat e njeriut nje realitet

Divorc Shqiptar i Adela Peeva hap sonte Festivalin e Filmit per te Drejtat e Njeriut. Edicioni i 5-te aplikon forumet ne burgun e sigurise se larte dhe me pakicat seksuale. Njohja e 120 nxenesve me aspekte te te drejtave te njeriut Dokumentari Divorc Shqiptar 2007 66 min. i regjisores Adela Peev

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:02.698Z

Shqipëria, promovuese e të drejtave të njeriut

Ditmir Bushati* Vatrat e nxehta të konflikteve që kanë kapluar botën si Ukraina, Siria, Libia, Lindja e Mesme me luftën kundër ISIS, janë dëshmi të pakundërshtueshme të rëndësisë parësore të të drejtave të njeriut në ditët e sotme. Shqipëria, si vend anëtar i NATO-s dhe kandida

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama