Rezultate te kerkimit per termin: +Norvegji

Total: 2712
  • 2020-09-15T14:08:42.572Z

Shqipëri Norvegji 1-1

Ka përfunduar ndeshja Shqipëri Norvegji 1-1. Shqipëria ka kaluar në avantazh në minutën e 40-të me anë të mesfushorit Valdet Rama. Pas një shpërthimi në krahun e majtë mesfushori kuqezi futet në zonë, godet me të djathtën dhe mposhtë portierin nordik duke i dhënë avantazhinë sk

• 2020-09-15T14:06:14.439Z

Norvegji, shpërthim pranë selisë së qeverisë

Pamje nga vendi i ngjarjes UPDATE- Një shpërthim në afërsi të selisë së qeverisë ka goditur kryeqytetin norvegjez Oslo, raportojnë mediat vendase. Nuk ka asnjë konfirmim për numrin e njerëzve të lënduar, por disa ndërtesa thuhet se janë dëmtuar nga shpërthimi në qendër të qyteti

• 2020-09-15T14:06:50.626Z

Norvegji, mungon gjalpi

Është zhdukur nga supermarketet, kërkohet në tregun e zi, papritur gjalpi është bërë çështje shtetërore në Norvegji.Zbulimi, në prag të festave të fundvitit, se rezervat kombëtare kanë shteruar ka përhapur pa

• 2020-09-15T14:08:42.571Z

Shqipëri Norvegji 1-0

Përfundon pjesa e parë e ndeshjes  Shqipëri Norvegji 1-0. Shqipëria ka kaluar në avantazh në minutën e 40-të me anë të mesfushorit Valdet Rama. Pas një shpërthimi në krahun e majtë mesfushori kuqezi futet në zonë, godet me të djathtën dhe mposhtë portierin nordik duke i dhënë

• 2020-09-15T14:06:14.445Z

Rusia denon ngjarjet ne Norvegji

Presidenti rus Dimitrij Medvedev ka dënuar sot sulmin në Norvegji duke e cilësuar atë si një akt "monstruoz". Në mesazhin e presidentit Medvedev që i është derguar kryeministrit të Norvegjisë thuhet se "ne i dëno

• 2020-09-15T14:09:05.850Z

Norvegji, merret peng autobusi, 3 të vrarë

Të paktën tre persona gjetën vdekjen, ndërsa disa të tjerë mbetën të plagosur pasi një person mori peng një autobus me pasagjerë në Norvegji. Oficeri i policisë, Lasse Foerde Refsnes, ka thënë për televizionin TV2 Nyhetskanalen, se i dyshuari për pengmarrjen është një 50-vjeçar

• 2020-09-15T14:06:14.451Z

Masakra në Norvegji, autori pranon përgjegjësinë

UPDATE- Avokati i të dyshuarit për kryerjen e sulmeve në Norvegji tha se klienti i tij e ka pranuar përgjegjësinë për vrasjet. Geir Lipeshtad nuk ka dhënë detaje në lidhje me motivet e mundshme që mund ta kenë çuar Anders Bering Breivikun në shkaktimin e dhunës. Ai thotë se beson që