Rezultate te kerkimit per termin: +Nuk

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:08:44.495Z

“Nëse nuk votojmë, nuk flasim”

Nasho Bakalli / Mësimdhënës universitar - Edhe universi nuk është aq i pasur sa për të blerë lirinë e votës. Prandaj çfarëdo monedhe politike, ekonomike, sociale, kulturore, etnike, racore, gjinore, familjare etj., të hedhë në tregun zgjedhor kryeministri Sali Berisha, dhe eskorta e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:26.821Z

NUK DINE APO NUK DUAN?

Me afrimin e përditshëm dhe të pashmangshëm të zgjedhjeve të reja politike, edhe tensioni i bisedave politike ndër mes shqiptarësh, të cilët herë janë shokë e vëllezër e po aq herë armiq, sa vjen e rritet. Këtë përjetova para dy ditësh mes miqve të mi seriozisht të shqetësuar

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:05.519Z

Batistas: Nuk dështuam, nuk dorëhiqem

Mbrëmje e hidhëruar dhe mbrëmje ku janë derdhur lot në Argjentinë, e cila është eleminuar në cerekfinalet e Kupës së Amerikës. Në gjysmëfinale ka kaluar Uruguaj, i cili ka fituar pas penalltive ndërsa Kombëtarja Albicele

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:28.970Z

Assange: Nuk fal, as nuk harroj

Themeluesi i ueb-faqes WikiLeaks, Julian Assange, tha se nuk do ti falë dhe as harrojë përpjekjet për arrestimin e tij nën dyshimet për përdhunim, të cilat e kanë detyruar të kërkojë strehim në Ambasadën e Ekuadorit në Londër. Të premten, prokurorët e Suedisë thanë se kanë pushu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:49.550Z

Nuk ka punë sepse nuk ka punë!

Nga Artan Fuga Nuk ka kuptim të bëhen panaire punësimi dhe përfundimi të jetë : Ka vende pune për specialistë shumë të kualifikuar! Por, nuk ka specialistë. Çdo sociolog i punës do të vinte buzën në gaz me hidhërim prej këtij konstatimi sa naiv, aq edhe propagandistik. Sigurisht q

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:17.077Z

Rama: Nuk tërhiqemi nëse transparenca nuk realizohet

Rama mori pjesë në këtë takim ndërsa në Shqipëri ende vazhdojnë mosmarrëveshjet mbi zgjedhjet e qershorit të vitit të kaluar. Gjatë një interviste për Zërin e Amerikës, Rama u shpreh se Partia Socialiste është e gatshme për një kompromis që i hap rrugën transparencës, por siç

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:18.460Z

Nuk martohen

Nga Express më 24 gusht 2011 në ora 12:21 Angelina Jolie dhe Brad Pitt nuk do të martohen. Kështu çifti nuk do të jenë në ndonjë ishull për muaj të mjaltit, këto ditë. Brangelina – të cilët kanë gjashtë fëmijë së bashku – ishte përfolur që do të martohen së shp

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama