Rezultate te kerkimit per termin: +Nuncin +Apostolik

Total: 32
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.433Z

Berisha takon Nuncin Apostolik, Arqipeshkvin Ramiro Moliner Ingles

Kryeministri Sali Berisha priti dje në takim Nuncin Apostolik, Arqipeshkvin Ramiro Moliner Ingles. Pasi i uroi Nuncit Apostolik mirëseardhjen, Berisha e falënderoi për mbështetjen dhe kontributin që Vatikani ka dhënë në shembjen e komunizmit në tërësi dhe në përpjekjet për përmbysje

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:53.435Z

Kryeministri Berisha takohet me Nuncin Apostolik, Arqipeshkvin Ramiro Moliner Ingles  

      Kryeministri Berisha priti sot në takim Nuncin Apostolik, Arqipeshkvin Ramiro Moliner Ingles.   Kryeministri Berisha, pasi i uroi Nuncit Apostolik mirëseardhjen, e falënderoi për mbështetjen dhe kontributin që Vatikani ka dhënë në shembjen e komunizmit në t

No Pic available
  • 2020-09-15T14:10:25.107Z

Presidenti Nishani nderon Nuncin Apostolik të Vatikanit në Shqipëri

Kryeipeshkvi Ramiro Moliner Inglés nderohet me Dekoratën "Nënë Tereza" Dje, në mjediset e Institucionit të Presidentit të Republikës u zhvillua ceremonia e dekorimit të Sh.T. Kryeipeshkv Ramiro Moliner Inglés, i cili u vlerësua nga Kreu i Shtetit shqiptar me Dekoratën "Nënë Tereza

No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:48.631Z

Presidenti Topi pret Nuncin Apostolik të Selisë së Shenjtë, Imzot Ramiro Moliner Ingles.

7 tetor 2008 Presidenti i Republikës, Bamir Topi, priti sot Nuncin Apostolik të Selisë së Shenjtë, Imzot Ramiro Moliner Ingles me rastin e paraqitjes së Letrave kredenciale. Në këtë takim të parë, duke vlerësuar marrëdhëniet e hershme në histori mes Shqipërisë dhe Selisë së She

No Pic available
  • 2020-09-15T14:12:00.516Z

Presidenti i Republikës priti në një takim lamtumire Ambasadorin e Selisë së Shenjtë në Tiranë, Nuncin Apostolik Imzot Ramiro Moliner Inglés

26 gusht 2016 Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Bujar Nishani priti sot në një takim lamtumire Ambasadorin e Selisë së Shenjtë në Tiranë, Nuncin Apostolik Imzot Ramiro Moliner Inglés, në mbyllje të misionit të tij diplomatik në Shqipëri. Presidenti Nishani e falënderoi Nuncin Apostoli

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.520Z

Nunci Apostolik i dorëzon Presidentit Nishani mesazhin e Papa Françeskut

Presidenti i Republikës Bujar Nishani priti sot, në këtë ditë të shënuar për të krishterët shqiptarë dhe të mbarë botës, në ditën e lindjes së Jezu Krishtit, Nuncin Apostolik në Shqipëri, Imzot Ramiro Moliner Inglés, të cilit i shprehu urimet e rastit, si dhe përshëndetj

No Pic available
  • 2020-09-15T14:11:21.518Z

Dita Botërore e Paqes, Nunci Apostolik i dorëzon Nishanit mesazhin e Papa Françeskut

Presidenti, Bujar Nishani, priti në ditën e lindjes së Jezu Krishtit, Nuncin Apostolik në Shqipëri, Imzot Ramiro Moliner Inglés, të cilit i shprehu urimet e rastit si dhe përshëndetjet më të përzemërta për Papa Françeskun. Kreut të Shtetit iu dorëzua në mënyrë ceremoniale nga Nun

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama