Rezultate te kerkimit per termin: +Obama +Po

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:13.198Z

Obama: Ekonomia amerikane po përmirësohet

Presidenti amerikan Barak Obama thotë se ekonomia e Shteteve të Bashkuara po përmirësohet, por përparimi i mëtejshëm varet nga investimet afatgjata dhe novacionet.Gjatë fjalimit të tij të përjavshëm, zoti Obama tha se raporti i djeshëm që tregonte rënien e prodhimit të përgjithshëm

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.302Z

Obama: Rimëkëmbja ekonomike po përshpejtohet

Presidenti amerikan, Barack Obama mirëpriti lajmin se niveli i papunësisë kishte pësuar rënie sërish për muajin janar. Presidenti i kërkoi edhe një herë Kongresit që të mbështesë planet e tij ekonomike. Obama është i inkurajuar nga shifrat që rezultuan më të mira se priteshin dhe

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:52.062Z

Obama: Bota po ndryshon

Nga Express më 17 shkurt 2011 në ora 14:30 Presidenti i SHBA-së, Barack Obama, u ka tërhequr vërejtjen sunduesve autokratë, “qofshin miq apo armiq”, se ata nuk mund ta mbajnë pushtetin me frikësim e dhunë dhe se ata duhet ta dinë se “bota po ndryshon”. Në një konf

No Pic available
  • 2020-09-15T14:07:08.963Z

Obama Ekonomia po ringjallet

Sindikatat e punës i kanë mbështetur fuqishëm kandidatët e Partisë Demokratike për dekada. Konferenca e unionit të punonjësve të industrisë së automjeteve të martën në Uashington i ofroi një pritje entuziaste presidentit

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:23.507Z

Obama: Kriza europiane po frikëson botën

Presidenti Barak Obama tha se kriza financiare në Evropë po frikëson botën.  Ai tha se udhëheqësit evropianë kanë dështuar të veprojnë me shpejtësi për ta zgjidhur atë. Gjatë fushatës së tij në disa shtete amerikane, presidenti sugjeroi se ky dështim ka ndikuar në mëkëmbjen e

No Pic available
  • 2020-09-15T14:06:58.298Z

Presidenti Obama Rimekembja ekonomike po pershpejtohet

Presidenti Barack Obama mirepriti lajmin se niveli i papunesise kishte pesuar renie serish per muajin janar. Presidenti i kerkoi edhe nje here Kongresit qe te mbeshtese planet e tij ekonomike. Zoti Obama eshte i inkurajuar nga shifrat qe rezultuan me te mira se priteshin dhe qe tregojne se jane shtu

No Pic available
  • 2020-09-15T14:05:46.963Z

Obama Po lutem per sherimin e Hollbrukut

Presidenti Barak Obama tha se po lutet per sherimin e Ricard Hollbrukut te derguarit special te SHBA-se ne Afganistan dhe Pakistan i cili eshte ne gjendje kritike pas nje operacioni kirurgjik ne aorte. Zyrtaret thane se Hollbrukut 69 vjecar iu perkeqesua ndersa po punonte n dhe eshte derguar ne spi

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama