Rezultate te kerkimit per termin: +Obama

Total: 9993
No Pic available
  • 2020-09-15T14:02:52.841Z

Obama, Obama

Nga momenti kur Presidenti Bush u rizgjodh ndaj Sen. Kerry, gjithe Partia Demokratike e ktheu vemendjen nga Sen. Clinton. Ajo ishte kandidatja e paevitueshme, sinteza e pervojes, vizionit, inteligjences dhe detajit teknik ne te njejten kohe. Nje muaj e gjysem. Kaq ishte koha e nevojshme per te s

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:53.624Z

Buxheti Obama

Presidenti amerikan, Barak Obama, ka paraqitur buxhetin e tij për vitin e ardhshëm fiskal, në shumë prej 3,800 miliardë dollarësh. Buxheti, për të cilin tash duhet të diskutohet në Kongres, parasheh shpenzim më të madh për 1,660 miliardë dollarë më tepër, sesa që janë të ardh

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:48.855Z

Hidhërohet Obama

Presidenti i hidhëruar amerikan, Barack Obama, ka kritikuar shefat për spiunazh të SHBA-së për shkak të dështimit, i cili gati sa nuk rezultoi me sulm të përgjakshëm të Al Qaidës kundër një aeroplani më 209 udhëtarë, pikërisht në ditën e Kërshëndellave. Duke kritikuar publikis

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.333Z

President Obama

Nga “New York Times” Nuk ka pasur mungesë imazhesh të fuqishme ditën e përurimit të Barack Obamës si president, të cilat fillonin me njeriun që sfidoi të gjithë politikën tradicionale - se ishte tepër i ri, i papërvojë, shumë i zi, apo kishte edhe nga ata që e akuzonin se nuk is

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.330Z

Ribetohet Obama

Uashington - Presidenti amerikan, Barak Obama është ribetuar në shtëpinë e bardhë pasi gjatë citimit të fjalëve të betimit, një frazë është ripërsëritur në mënyrë jo të saktë. Zoti Obama e përsëriti tekstin solemn të betimit mbrëmë në Shtëpinë e Bardhë pasi, sipas zyrta

No Pic available
  • 2020-09-15T14:04:50.589Z

Udhëtuesi Obama

Përballjes me ekonominë e brendshme, e cila është në gjendjen më të rëndë në dekadat e fundit, Presidenti i është përgjigjur duke vendosur rekord sa i përket udhëtimeve jashtë vendit. Me turneun që filloi të enjten në Azi, Obama do të ketë vizituar 20 shtete gjatë tetë udhëti

No Pic available
  • 2020-09-15T14:03:21.325Z

Betohet Presidenti Obama

Barak Obama eshte Presidenti i 44-te i SHBA. Presidenti i pare me ngjyre u betua para Bibles se Abraham Linkolnit, i pershendetur nga 2 milione amerikane qe kishin dale per ta brohoritur. Obama theksoi ne fjalimin e tij se Amerika zgjodhi shpresen dhe jo friken, bashkimin dhe jo konfliktet dhe dasit

Reklama

Lajmet e fundit

Reklama